Portale usługi Power Apps wkrótce jako Power Pages

Portale usługi Power Apps wkrótce jako Power Pages

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:00
10.05.2022
1847 wyświetleń

Portale usługi Power Apps to platforma do rozwijania i hostowania witryn biznesowych i udostępniania ich również osobom spoza organizacji. Deweloperzy z podejściem low-code mogą używać Portali do publikowania stron na urządzenia mobilne i desktopowe z użyciem szablonów. Platforma powstała w październiku 2019 roku, wówczas jako nowe oblicze Dynamics 365 Portals. Teraz czeka ją kolejny rebranding.

Pierwsza wzmianka o zmianie nazwy Portali usługi Power Apps nadeszła od słynnego leakstera WalkingCat, który udostępnił na Twitterze fragment prezentacji i podpis "Power Pages". Jeden z URL-i w prezentacji jest jasnym dowodem, że zmiana nazwy dotyczy tego właśnie produktu. Obecnie pod adresem https://make.powerpages.microsoft.com/ znajduje się aplikacja "Power Pages Wersja zapoznawcza" / "Portals Wersja zapoznawcza", jednak witryna wymaga specjalnych poświadczeń dostępu. Wskazuje to na to, że aplikacja jest dostępna jedynie dla pracowników Microsoft lub też dla wybranych testerów.

W niedawnym poście na blogu Microsoft Dynamics padło również określenie "Power Pages" zamiast "Power Apps Portals", jednak najwyraźniej zostało już usunięte. Mary Jo Foley z ZDNet spodziewa się, że oficjalne przedstawienie nowej platformy nastąpi na konferencji Microsoft Build 2022, która odbędzie się już w dniach 24-26 maja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-to-rechristen-power-apps-portals-as-power-pages/

Polecamy również w kategorii PowerApps