Menu kategorii
 • Porównanie funkcjonalności poszczególnych edycji pakietu Office 2003

  Porównanie funkcjonalności poszczególnych edycji pakietu Office 2003

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  16258 wyświetleń

  Na tej stronie znajdziesz porównanie funkcjonalności poszczególnych edycji pakietu Office 2003. Edycje Microsoft Office Professional Edition 2003 i Microsoft Office Professional Enterprise Edition 2003 oferują wiele dodatkowych funkcji.

  Technologia XML (Extensible Markup Language)

  Zdefiniuj strukturę i zawartość pliku, dzięki czemu ty lub inni pracownicy twojej firmy będą mogli wydajniej indeksować, wyszukiwać, porównywać i wielokrotnie wykorzystywać informacje tekstowe. Dzięki możliwości definiowania własnych schematów XML (Extensible Markup Language) możesz sam zadecydować, w jaki sposób zorganizowane i prezentowane będą dane w obrębie twojej firmy.

  Microsoft Office 2003 Professional Edition Inne edycje pakietu Microsoft Office 2003
  Można tworzyć własne, dostosowane schematy XML lub korzystać z gotowych formatów plików XML dostępnych w programach Microsoft Office Excel 2003 i Microsoft Office Word 2003.

  Wsparcie dla zdefiniowanych przez użytkownika schematów XML w programach Excel 2003 i Word 2003 umożliwia sprawniejsze tworzenie, przechwytywanie, wymianę i wielokrotne wykorzystanie informacji. Można zachowywać i edytować dane oraz korzystać z nich definiując własne tagi XML lub używając tagów standardu przemysłowego, zależnie od potrzeb firmy. Podczas otwierania i zapisywania dokumentów można dostosowywać sposób formatowania danych.
  Można korzystać tylko z formatów plików XML dostępnych w programach Microsoft Excel 2003 i Microsoft Word 2003. Formaty te zawierają jedynie informacje dotyczące formatowania i nie określają "znaczenia" zawartości. Zawartość takich plików może być wykorzystywana i przeszukiwana przy użyciu dowolnego programu pozwalającego na pracę ze standardem przemysłowym XML. Informacje mogą być ekstrahowane z zapisanych plików i ponownie wykorzystane przez inne pliki lub system zarządzania zawartością.

  Otwieranie plików ze schematami zdefiniowanymi przez użytkownika

  Utworzone za pomocą pakietu Office Professional Edition 2003 pliki programów Excel 2003 i Word 2003, zawierające zdefiniowany przez użytkownika format XML, można jedynie otwierać i drukować. Edytowanie tych plików za pomocą programów Excel 2003 i Word 2003 w innych edycjach spowoduje utratę zdefiniowanych przez użytkownika tagów XML.

  Zarządzanie prawami do informacji (IRM - Information Rights Management)

  Technologia ta umożliwia zdefiniowanie sposobu, w jaki inni użytkownicy wykorzystywać mogą informacje zawarte w twoich plikach, np. kto może otwierać, modyfikować, drukować, przekazywać dalej pliki lub wykonywać na nich inne operacje. Uprawnienia mogą być wydane dla pojedynczego użytkownika lub dla całej grupy. Uprawnienia te przypisane są do informacji niezależnie od tego, co się z nimi później stanie.

  Uwaga Funkcja zarządzania prawami do informacji (IRM) dostępna jest jedynie w programach Microsoft Excel 2003, Microsoft Office Outlook® 2003, Microsoft Office PowerPoint® 2003 oraz Microsoft Word 2003.

  Microsoft Office 2003 Professional Edition Inne edycje pakietu Microsoft Office 2003
  Umożliwia tworzenie chronionych systemem zarządzania prawami do informacji (IRM) wiadomości poczty elektronicznej i plików, zawierających informacje, kto może otworzyć dany plik, a także definiujących inne atrybuty i uprawnienia, dotyczące np. informacji tylko do odczytu, edytowania danych i innych operacji przeprowadzanych na plikach.

  Microsoft Office Professional Edition 2003 umożliwia zastosowanie wobec informacji zdefiniowanych wewnątrz firmy szablonów, zapewniających szybki i łatwy sposób ochrony dostępu do danych i wykorzystania ich zgodnie z zasadami firmy.
  Pliki i wiadomości poczty elektronicznej chronione systemem zarządzania prawami do informacji (IRM) można otwierać, edytować, zapisywać i drukować tylko w przypadku, gdy posiada się odpowiednie uprawnienia.

  Nie można tworzyć nowych dokumentów i wiadomości poczty elektronicznej chronionych prawami, ani też modyfikować uprawnień w istniejących plikach chronionych.

  Inteligentne dokumenty

  Deweloperzy mogą tworzyć w programach Excel 2003 i Word 2003 rozwiązania oparte na standardzie XML, zawierające przydatne polecenia lub dane. Na przykład, jeśli pracujesz nad raportem biznesowym, inteligentny dokument może automatycznie wstawić informacje takie jak nazwa i adres, lub też zaoferować pomoc. Umożliwia też dostęp do przydatnych danych, takich jak powiązane z dokumentem tabele lub wykresy.

  Microsoft Office 2003 Professional Edition Inne edycje pakietu Microsoft Office 2003
  Umożliwia użytkownikom otwieranie i używanie inteligentnych dokumentów. Użytkownicy mogą jedynie otwierać i drukować inteligentne dokumenty. Nie można wprowadzać i zapisywać zmian w dokumentach.

  Obsługa danych zawartych w listach programu SharePoint

  Edytuj listy Microsoft Windows® SharePoint™ Services przy pomocy programu Excel 2003. Dzięki opcji synchronizacji wszelkie zmiany w danych wprowadzanych w arkuszu programu Excel 2003 wyświetlają się automatycznie w witrynie Windows SharePoint Services, jeśli lista jest z nią powiązana.

  Microsoft Office 2003 Professional Edition Inne edycje pakietu Microsoft Office 2003
  Funkcja SharePoint Datasheet List Control umożliwia edytowanie zawartości list Windows SharePoint Services za pomocą przeglądarki w ten sam sposób, co edytowanie danych w programie Excel. Funkcja Datasheet Control to najprostsza i najszybsza metoda modyfikowania danych zawartych w listach programu SharePoint. Dane znajdujące się w listach programu SharePoint edytować można jedynie przy użyciu formularzy Web Form interfejsu Windows SharePoint Services. Modyfikowanie list programu SharePoint w arkuszach kalkulacyjnych programu Excel 2003 możliwe jest tylko w edycji Office Professional Edition 2003.

  Pakiet narzędzi Visual Studio Tools dla systemu Microsoft Office

  Twórz rozwiązania oparte na dokumentach programów Excel 2003 i Word 2003. Zestaw narzędzi Microsoft Visual® Studio Tools dla systemu Microsoft Office zapewnia wiele korzyści w tworzeniu rozwiązań dzięki udoskonalonym opcjom zabezpieczeń, wyboru języka, możliwości wdrażania oraz zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE - Integrated Development Environment).

  Microsoft Office 2003 Professional Edition Inne edycje pakietu Microsoft Office 2003
  Umożliwia tworzenie rozwiązań za pomocą Microsoft Visual Studio .NET 2003 oraz platformy Microsoft .NET Framework. Pozwala na dodanie nowej funkcjonalności w plikach programów Excel 2003 i Word 2003 otwieranych w pakiecie Office Professional Edition 2003. Na komputerach z innymi edycjami pakietu Office 2003 nie można zainstalować zestawu narzędzi Visual Studio Tools dla systemu Office ani też z nich korzystać. Rozwiązania utworzone w oparciu o narzędzia Visual Studio Tools dla systemu Office również nie będą działały, o ile nie zainstaluje się pakietu Microsoft Office Professional Edition 2003.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Informacje o pakiecie