Poprawki dla VM i BitLockera w Windows 10 19H1 (build 18361)

Poprawki dla VM i BitLockera w Windows 10 19H1 (build 18361)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:56
19.03.2019
2422 wyświetlenia

W ostatnich tygodniach rozwój April 2019 Update rozmienił się na drobne, ale to typowe dla końcowych faz przed premierą. W dzisiejszym wydaniu mamy niewiele zmian i coraz mniej znanych błędów. Odnotowane na liście poprawki adresowane są do problemów dziedziczonych przez kilka ostatnich buildów i dotyczą działania systemu na maszynach wirtualnych i BitLockera. Z dokładną listą zmian możecie zapoznać się poniżej.

Co nowego w kompilacji 18361 (19H1) dla PC?

Poprawki i inne zmiany

  • Rozwiązano problem, uniemożliwiający instalowanie lub aktualizowanie kompilacji Windows Insider Preview na niektórych maszynach wirtualnych. VM-y zawieszały się na czarnym ekranie z logo Windows.
  • Rozwiązano problem, w rezultacie którego niektórzy Insiderzy doświadczali nieoczekiwanego wyświetlania okienek BitLockera, proszących o potwierdzenie zaszyfrowania niektórych dysków. Szyfrowanie to zwykle kończyło się niepowodzeniem.

Znane błędy i problemy

  • Aktualizacje aplikacji z Microsoft Store nie instalują się automatycznie w kompilacjach 18356+. Aktualizacje musimy sprawdzić ręcznie.
  • Uruchamianie gier z oprogramowaniem anty-cheatowym może wywołać GSOD.
  • Karty dźwiękowe Creative X-Fi nie działają poprawnie. Microsoft i Creative pracują nad rozwiązaniem.
  • Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
  • Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Fast i przeszliśmy do Slow, składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów, nie będą działać. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.

Microsoft przypomina również, że zablokował aktualizacje natywnych aplikacji w 19H1. W zaktualizowanych wersjach (jeśli będą jakieś zaległości do nadrobienia, np. w aplikacji Zdjęcia) pojawią się one wraz z premierą April 2019 Update. Insiderzy mogą zauważyć również, że niektóre funkcje zniknęły z tych aplikacji, i mogą je przywrócić w ich ustawieniach.

Przy okazji warto też odnotować, ze Microsoft zaktualizował kompilację 18356 do wersji 18356.16 i udostępnił ją w Slow Ring.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/03/19/announcing-windows-10-insider-preview-build-18361/

Polecamy również w kategorii Windows 10 Insider