Polski serwis z Windows Azure

Polski serwis z Windows Azure

 Adam Stępień
Adam Stępień
15:27
24.01.2011
4494 wyświetlenia
Uruchomiony w styczniu tego roku polski serwis nioovo korzysta z możliwości chmury obliczeniowej Microsoft i platformy Windows Azure. Dzięki temu rozwiązaniu może oferować swoje usługi przekazywania i aktualizacji danych kontaktowych wszystkim użytkownikom na całym świecie na jednakowym, wysokim poziomie bezpieczeństwa i dostępności.

nioovo to innowacyjny portal internetowy, który pozwala w prosty, w pełni zautomatyzowany sposób przekazywać i aktualizować dane kontaktowe pomiędzy przyjaciółmi, znajomymi oraz partnerami biznesowymi. Wirtualne wizytówki są przekazywane wskazanym przez użytkowników serwisu osobom w formie zaszyfrowanych linków, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa zapisanych danych. Prowadząc wirtualne wizytówki, użytkownicy nioovo mają pewność, że najważniejsze dla nich osoby posiadają zawsze aktualne dane kontaktowe, a o jakichkolwiek zmianach, np. miejsca pracy, adresu e-mail czy numeru telefonu, są powiadamiani specjalnym komunikatem, który zachęca do aktualizacji karty.

Od startu serwisu nioovo prawidłowo obsługuje 138 języków świata. Interfejs usługi posiada 10 wersji językowych, a docelowo ma przekroczyć 30. Założono, że w przeciągu pierwszych 12 miesięcy, serwis ma obsługiwać nawet 10 milionów użytkowników na całym świecie. „Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że budowa własnej infrastruktury i tworzenie zespołu do jej obsługi to ślepa uliczka. Szukaliśmy więc rozwiązań outsourcingowych,” – powiedział Grzegorz Skowron-Moszkowicz, współtwórca portalu nioovo. – „Początkowo wydawało się, że żadne nie będzie w stanie zaspokoić w pełni naszych wymagań. Dopiero po bliższym poznaniu platformy Microsoft okazało się, że istnieje rozwiązanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. To Windows Azure”.

Dzięki wykorzystaniu Windows Azure, dostępnego w formie usługi Platform as a Service, nioovo korzysta ze wszystkich możliwości chmury obliczeniowej i ma dostęp do usług, które są mu faktycznie potrzebne. Dysponuje zwirtualizowanym środowiskiem oferującym praktycznie nieograniczone możliwości skalowania, olbrzymią wydajność i gigantyczny pojemnik do przechowywania danych. Wszystko dostępne online, bez potrzeby inwestowania we własną infrastrukturę. Za używanie Windows Azure oraz SQL Azure jako bazy danych, nioovo wnosi opłaty proporcjonalne do stopnia faktycznego wykorzystania zasobów, czyli zużytej przestrzeni dyskowej, mocy obliczeniowej i transferu danych do i z chmury.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/11_01/04.mspx

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows