Połączenia grupowe w Skype teraz dla maksymalnie 100 uczestników

Połączenia grupowe w Skype teraz dla maksymalnie 100 uczestników

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:51
26.10.2020
1858 wyświetleń

Spotkania online w dużych grupach stały się w tym roku codziennością wielu uczniów, studentów i pracowników z całego świata. O jak dużych grupach mówimy? Mała firma czy klasa szkolna może liczyć 30 osób, ale już w średniej firmie czy na całym roku studiów może być kilka razy więcej ludzi. Choć wydaje się to sporą liczbą, to nawet nie zbliża się do limitów oferowanych przez Microsoft Teams. Od niedawna w jego spotkaniach może interaktywnie uczestniczyć 1000 osób plus dodatkowo 19 tysięcy obserwatorów. A jak to wygląda w Skype?

Biorąc pod uwagę, że od kilku lat Teams stanowi główny obiekt inwestycji, rozwoju i zainteresowania Microsoftu, przynajmniej jeśli chodzi o komunikację i współpracę, naturalnym jest, że Skype pozostaje za nim w tyle. Do tej pory limit uczestników połączeń wynosił 50, co w obliczu aktualnej sytuacji może nie wystarczać i zmuszać do przesiadki na Teams (która pewnie i tak wyjdzie na dobre) lub inne oprogramowanie. Jest jeszcze trzecia opcja — pobranie najnowszej aktualizacji Skype Insider Preview, która podwaja maksymalną liczbę uczestników. Sprawdźmy, co konkretnie wprowadza Skype 8.66.76.49:

  • Zwiększono limit uczestników połączeń grupowych — z 50 do 100.
  • Rozwiązano problem z ustawieniami języka, które automatycznie zmieniały się na angielski.
  • Rozwiązano problem z ulubionymi kontaktami, które znikały z listy w Windows.
  • Rozwiązano problem z zawieszaniem się aplikacji na Androidzie podczas wylogowywania.
  • Rozwiązano problem z wysyłaniem/pobieraniem plików na Androidzie, które nie działało w pełni.

Wcześniejsze podniesienie limitu uczestników do 50 miało miejsce w kwietniu 2019 roku. Wcześniej limit wynosił dwa razy mniej. Co się zaś tyczy nowych funkcjonalności, będą one udostępniane stopniowo przez najbliższe dni, dlatego możemy nie zauważyć ich od razu po aktualizacji. Skype we wszystkich wersjach można pobrać bezpłatnie z jego strony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/skype-insider-preview-release-notes-for-skype/3bae31aa-107c-4509-9ddc-9dcf2004c001

Polecamy również w kategorii Skype