Pokaż pulpit

Pokaż pulpit

 Adam Wojtasik
Adam Wojtasik
00:00
06.11.2009
5 komentarzy
9797 wyświetleń

Wielu, którzy mieli wcześniej styczność ze starszymi systemami Windows, pamiętają że na pasku skrótów był skrót "Pokaż pulpit". Skrót ten pozwalał na zminimalizowanie wszystkich otwartych okien i pokazanie pulpitu. W Windows 7 do naszego użytku został oddany nowy pasek zadań, który już nie posiada paska szybkiego uruchamiania, na którym właśnie skrót Pokaż pulpit znajdował się. Aby dalej korzystać z tego pomocnego skrótu, Microsoft umieścił go na stałe w pasku zadań z nową funkcją Aero Peek pozwalającą na podgląd pulpitu bez minimalizowania okien.

Pokaż Pulpit

Jeżeli chcemy tylko zobaczyć pulpit, wystarczy że najedziemy na prostokąt znajdujący się po prawo od zegara.

Pokaż pulpit z Aero Peek

Gdy chcemy przejść na pulpit, klikamy ten prostokąt.

Jeżeli mamy ustawioną kompozycję "Klasyczną", prostokąt ten zamienia się znaną użytkownikom Windows Vista ikonę "Pokaż Pulpit", jednak wtedy nie działa funkcja Aero Peek.

Pokaż pulpit z włączoną kompozycją klasyczną


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7

Komentarze

 • Mystenes 21:24 07.11.2009

  <span>"najedziemy na prostokąt znajdujący się po prawo od zegara." - poprawnie piszę się "na prawo od zegara" lub, gdy nie jesteśmy pewni, "w prawym dolnym rogu, po prawej stronie zegara". poziom artykułu jak zwykle żenujący. </span>

 • Szok 16:04 09.11.2009

  Tak to jest jak nie ma sie o czym pisać, pisze sie o dupie marynie... Nie wiem co to za xxx pisze te artykuly ale radze... zmien prace bo na obecnej robocie daleko nie zajedziesz a jedynie sie osmieszasz , zenada!!! Jak jeszcze napiszesz artykul o zmienianiu ikonek na pulpicie (ich wielkosc etc) to normalnie cie wysmieje.

 • Cypizek 13:23 03.12.2009

  Oj ludzie, nie ma to jak czepialstwo drobiazgów. Żenujące. Najpierw spójrzcie na siebie. Nie, żebym bronił autora, ale Panie Mystenes po kropce piszemy dużą literą. A Pan Panie Szok, też chyba nie miał nic do powiedzenia, skoro właśnie o dupie Maryni napisał, bo artykuł autora to akurat więcej wniósł niż Pański wywód. A jeśli chodzi o funckcję Aero Peek to w sumie jest ciekawa, choć mnie odrobinę przeszkadza fakt, iż często odsuwając myszkę na bok, żeby coś wklepać, kursor odsuwa się złośliwie właśnie w ten narożnik :)

 • Damian 18:37 08.12.2012

  Dzięki, na prawo czy po prawej, ważne że znalazłem, ufff :)

 • mikstec 10:19 29.06.2014

  fajne to

Skomentuj

Autor