Menu kategorii
 • Pojawiła się nowa kompilacja testowa Windows Server, oznaczona numerem 17035

  Pojawiła się nowa kompilacja testowa Windows Server, oznaczona numerem 17035

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  11:03
  16.11.2017
  2180 wyświetleń

  Program testów Windows Insider zrzesza całą masę osób które koniecznie chcą wiedzieć co czeka je w najnowszych stabilnych wersjach Dziesiątki. Co ciekawe, większość z nich to tak naprawdę ciekawscy użytkownicy, którzy nie muszą przygotowywać się do wdrożeń w firmach w których pracują. Nieco inaczej jest z informatykami – oni z kolei uczestniczą w programie tym z czystej konieczności, bowiem to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za sprawne działanie firmowych systemów. Jak jednak wiadomo, organizacje to nie tylko klasyczny Windows 10, lecz również Windows Serwer. Kwestią czasu było więc wprowadzenie również i jego do programu testowego, co jeszcze bardziej ułatwia życie specjalistów IT. Niemniej, nowe kompilacje w ramach Windows Server Insider Preview ukazują się stosunkowo rzadko, wobec czego każdy kolejny build jest swego rodzaju niecodziennym wydarzeniem. Kilkanaście godzin temu, po dłuższym czasie ukazała się jego kolejna wersja, sygnowana numerem 17035. Poniżej jak zawsze znajdziecie listę zmian które się pojawiły, podobnie zresztą jak zestawienie znanych błędów występujących w najnowszej kompilacji.

  Kompilacja 17035

  Lista zmian i nowości:
  • Storage Spaces Direct (S2D) zostało włączone. Jest to podstawa tworzonego przez Microsoft rozwiązania hiperkonwertgentnego (systemu łączącego w jeden organizm serwer, przestrzeń dyskową oraz funkcje sieciowe), które stale ulega ulepszeniu. W tej wersji nie tylko zostało to przywrócone, lecz również zaktualizowane – między innymi o obsługę deduplikacji danych oraz obsługę ReFS. Począwszy od tego momentu, deduplikacja danych zmniejszy ilość zajmowanego przez nie miejsca aż do 50%.
  • Deweloperzy aplikacji mogą teraz używać localhost lub pętli zwrotnej (adres IPv4 komputera lokalnego, wykorzystywany do wymiany informacji wewnątrz jednego hosta) aby uzyskać dostęp do usług działających w kontenerach hosta.
  Lista znanych błędów:
  • Usługa podstawowego silnika filtrowania (BFE) może się nie uruchomić, co uniemożliwi uruchomienie zapory Windows Defender (MpsSvc)
  • Może nastąpić awaria systemu spowodowana niepowodzeniem testu bezpieczeństwa jądra (0x139) w przypadku uszkodzonej pozycji listy znajdującej się w odroczonej wolnej puli.
  • Aplikacja może ulec awarii z powodu napiętrzenia błędów (0xC0000374) w bibliotece (Hascsp.dll) dostawcy konfiguracji atestów kondycji (CSP).
  • Testowanie jądra systemu Windows może się nie powieść z powodu przekroczenia limitu czasu (timeout) podczas próby załadowania bibliotek testowych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-server-build-17035---here039s-what039s-new?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neo

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016