Pogoda w Windows 11 nie może się zdecydować!

Pogoda w Windows 11 nie może się zdecydować!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
09:38
18.07.2022
1161 wyświetlenie

W najnowszej kompilacji Windows 11 w kanale Dev oznaczonej numerem 25158, widżet z pogodą nie może się zdecydować czy jest gorąco czy pochmurno. Jeden z użytkowników informuje na Twitterze, że problem polega na odświeżaniu zarówno ikony prezentującej warunki pogodowe, jak i zapisu słownego.

Jak widać na poniższych screenach, gdy użytkownik ustawił temperaturę w stopniach Fahrenheita, widzimy temperaturę 64 °F (co jest odpowiednikiem 17,8 °C). Przy temperaturze mamy zapis, że na zewnątrz jest fala upałów, a ikona ostrzega nas, że faktycznie tak jest.

Użytkownik, który odkrył błąd, po 20 sekundach zmienił skalę na Celsjusza. I jakby od tej chwili wszystko wróciło do normy. Mamy teraz 18 °C, zapis i ikonę wskazującą na pochmurny dzień.

Problem może i wydaje się zarówno błahy, jak i nieco śmieszny, na szczęście jednak został dostrzeżony przez dział Windows Insider. Brandon LeBlanc z Microsoft potwierdza, że występuje taki błąd i będzie on badany. Ponadto podobna sytuacja z pogodą może wystąpić, gdy system zostanie wznowiony ze stanu uśpienia. Po tym może wystąpić chwilowe "zamrożenie" odczytów pogody. Można zakładać, że w przyszłych kompilacjach niezdecydowany widżet pogody będzie już naprawiony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-11-build-25158-microsoft-confirms-weather-readings-are-all-over-the-place/

Polecamy również w kategorii Windows Insider