Poczta w Windows 10

Poczta w Windows 10

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
14.07.2015
65 komentarzy
49584 wyświetlenia

Po tym jak Windows 8 i 8.1 zebrały niskie recenzje przede wszystkim ze względu na interfejs i aplikacje Modern, Microsoft planując Windows 10 postanowił w bardzo dużym stopniu przeprojektować nie tylko interfejs całego systemu, ale też wygląd aplikacji dostarczanych wraz z systemem. Aplikacje Poczta, Kalendarz czy Kontakty w Windows 8 i 8.1 były toporne i na pierwszy rzut oka sprawiały wrażenie, jakby były zaprojektowane stricte pod kątem urządzeń dotykowych. Taki też był tego cel, ale praca z tymi aplikacjami za pomocą myszki wydawała się być dziwna i dosyć męcząca. Dlatego teraz, w Windows 10, aplikacje dostarczane z systemem mają nowy wygląd - bardziej przejrzysty, bardziej elegancki i przypominający klasyczne aplikacje, w których praca myszką jest przyjemna.

Konfiguracja konta pocztowego

Po wielu prośbach użytkowników do systemu Windows 10 wraca menu Start, z zachowaniem elementów charakterystycznych dla ekranu startowego poprzedniej wersji. Dostęp do aplikacji pocztowej uzyskamy właśnie z poziomu menu Start lub za pomocą wyszukiwarki, znajdującej się pod ikoną lupy na pasku zadań, wpisując w polu wyszukiwania Poczta.

Po uruchomieniu klienta pocztowego widzimy ekran powitalny, taki jak na poniższym zrzucie ekranu.

Ekran powitalny aplikacji Poczta, widoczny po pierwszym uruchomeniu

Od razu klikamy polecenie Rozpocznij, a w kolejnym etapie wybieramy polecenie Dodaj konto. Dalej musimy zdecydować, jaki rodzaj konta pocztowego chcemy połączyć z aplikacją. Do wyboru mamy konto Outlook.com, Exchange, Google, Yahoo! Mail, konto chmury iCloud firmy Apple czy konta pozostałych usługodawców pocztowych wspierających protokoły POP oraz IMAP.

Lista typów kont, jakie można dodać do klienta pocztowego

W tym tekście bazować będę na koncie Exchange, pochodzącym z subskrypcji Office 365. Po wskazaniu rodzaju konta, należy wprowadzić nasz adres e-mail i można przejść do następnego etapu.

Pierwszy etap konfiguracji konta Exchange

Po chwili aplikacja odnajdzie i zweryfikuje ustawienia protokołów serwera Exchange w Office 365, a my zostaniemy poproszeni o wprowadzenia hasła dostępowego. Po jego wprowadzeniu możemy przejść do kolejnego kroku.

Drugi etap konfiguracji konta Exchange

Przez krótką chwilę aplikacja zbiera kolejne informacje na temat dodawanego konta i weryfikuje ustawienia Exchange. W kolejnym oknie dialogowym klikamy polecenie Zaloguj i zostajemy przeniesieni do skrzynki odbiorczej.

Interfejs

Podobnie jak wszystkie aplikacje pocztowe produkcji Microsoftu - Outlook w Office 365 i Outlook w klasycznym pakiecie Office, program Poczta w Windows 10 podzielony jest na trzy panele. Panel nawigacyjny z lewej strony, lista konwersacji w środku i panel wiadomości z prawej strony. Dodatkowo, w górnej części okna umieszczone są przyciski funkcyjne związane z zarządzaniem wiadomościami. Te funkcje to odpowiedź na wiadomość, przesłanie dalej, usunięcie, oflagowanie i oznaczenie jako przeczytane lub nieprzeczytane. W menu znajdującym się pod grafiką oznaczoną trzema kropkami umieszczone są dodatkowe opcje, takie jak przeniesienie wiadomości do innego katalogu lub jej wydrukowanie. W środkowej części umieszczona jest wyszukiwarka wiadomości, a z lewej strony przycisk umożliwiający ukrycie panelu nawigacyjnego.

Ekran główny aplikacji Poczta w Windows 10

Panel nawigacyjny

Panel nawigacyjny to miejsce, w którym możemy przemieszczać się między katalogami skrzynki pocztowej. Domyślnie wyświetlane są foldery uznane za najważniejsze, inaczej Ulubione, czyli skrzynka odbiorcza, elementy wysłane i wersje robocze. Pozostałe katalogi ukryte są pod przyciskiem Więcej. Po jego kliknięciu wysuwa się dodatkowy panel, w którym wyszczególnione są wszystkie katalogi zapisane w naszej skrzynce pocztowej. Z tego miejsca możemy te foldery przenosić do Ulubionych. Dzięki temu będą one wyświetlane na głównej liście.

Lista folderów skrzynki odbiorczej

Lista konwersacji

Podobnie jak pozostałe elementy głównego interfejsu, lista konwersacji również wygląda niemalże identycznie, jak te, które znane są z Outlooka w Office 365 i desktopowej wersji klienta. Na liście konwersacji znajdziemy takie informacje o wiadomości jak nazwa nadawcy lub jego adres e-mail w przypadku, gdy nie jest on zapisany w książce adresowej. Dodatkowo otrzymujemy informacje o tytule, kilka pierwszych słów treści i oczywiście datę wysłania. Lista, w przeciwieństwie do jej odpowiedników, nie ma możliwości zmiany sortowania. Domyślnie wiadomości ułożone są według daty od najnowszych do najstarszych. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ wiadomości sortuje się właśnie w ten sposób. Klikając wiadomość prawym przyciskiem myszy otrzymujemy dostęp do dodatkowych opcji wiadomości. Za pośrednictwem tego menu wiadomość może zostać usunięta, oflagowana, oznaczona jako nieprzeczytana lub przeniesiona do innego katalogu w skrzynce pocztowej. Lista konwersacji to również wyszukiwarka wiadomości. Bez niej odnalezienie starszej, konkretnej wiadomości byłoby bardzo czasochłonne. Wyszukiwarka umieszczona jest w górnej części listy i wystarczy wpisać słowo kluczowe, aby algorytm przeszukujący nazwy nadawców, tematy i treści wiadomości, pomógł nam w poszukiwaniach.

Lista konwersacji

Panel wiadomości

To właściwie kopia tego, co znajdziemy w analogicznych aplikacjach pakietu Office. Najważniejszym elementem panelu jest oczywiście treść wiadomości. Ponadto mamy dostęp do informacji o nadawcy, temacie, dacie wysłania i wszystkich odbiorcach (jeżeli nie zostało wykorzystane pole UDW). Najpopularniejszym formatem tworzenia wiadomości jest składnia HTML, dlatego też panel odczytu wspiera znaczniki kodu i prawidłowo je wyświetla. Dzięki temu widzimy elementy formatowania, grafiki i inne, nie będące zwykłym najprostszym ciągiem znaków. W górnej części panelu wiadomości umieszczone są przyciski funkcyjne, pozwalające w prosty sposób zarządzać wiadomością lub całą konwersacją. Za pomocą tych przycisków możemy odpowiedzieć na wiadomość, przesłać ją dalej, usunąć, oflagować, oznaczyć jako przeczytaną lub nieprzeczytaną, przenieść do innego katalogu lub wydrukować.

Panel odczytu wiadomości

Tworzenie nowej wiadomości

Tworzenie nowych wiadomości w programie Poczta w Windows 10 to praktycznie taki sam proces jak w analogicznych aplikacjach produkcji Microsoftu, ale dodatkowe opcje konfiguracji są mocno ograniczone. Dostęp do okna tworzenia otrzymamy po kliknięciu polecenia Nowa wiadomość w panelu nawigacyjnym, w lewym górnym rogu okna. Następnie, w miejscu panelu odczytu wiadomości, pojawia się okno edycji. Panel tworzenia wiadomości składa się z czterech najważniejszych elementów – naszego adresu e-mail jako nazwy nadawcy; pola Do, gdzie wprowadzamy nazwę lub adres e-mail adresata; pole Temat gdzie wpisujemy temat wiadomości oraz pole wprowadzania właściwej treści wiadomości. Możliwe jest też dodanie pól DW (do wiadomości, czyli adresatów „drugiego stopnia”) oraz UDW, które służy do ukrywania nazw odbiorców.

Okno edycji i tworzenia nowej wiadomości

Wiadomość domyślnie tworzona jest w formacie HTML, dlatego mamy dostęp do narzędzi formatowania. Treść wiadomości może więc zostać pogrubiona, wykrzywiona czy podkreślona, a cała treść lub konkretne elementy mogą mieć inny kolor lub krój czcionki. Dodatkowo możliwe jest stosowanie nagłówków, elementów punktacji, dodawanie elementów graficznych, tabel oraz odnośników i załączników. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, aplikacja domyślnie dodaje podpis Wysłane z aplikacji Poczta dla Windows 10. Podpis ten można oczywiście spersonalizować lub całkowicie usunąć, co omówię w dalszej części tekstu. Każdą wiadomość wysyłamy oczywiście za pomocą przycisku Wyślij, umieszczone w prawym górnym rogu panelu edycji.

Ustawienia

Ustawienia aplikacji Poczta w Windows 10, w stosunku do programu Outlook w Office 365 czy desktopowym pakiecie Office, są bardzo uproszczone. Najważniejsze kategorie ustawień to Konta, Czytanie i Opcje. Te ostatnie związane są z szybkimi akcjami zarządzania wiadomościami, polegające na gestach i są przeznaczone głównie dla urządzeń dotykowych. Poza tym w kategorii Opcje możliwa jest personalizacja podpisu wiadomości lub wyłączenie go, ustawienie odpowiedzi automatycznych i zarządzanie powiadomieniami. W kategorii Konta możliwe jest dodanie do programu kolejny kont, usuwanie lub zmiana ustawień istniejących. W sekcji Czytanie możemy zdecydować, czy kolejne nieprzeczytane wiadomości mają być otwierane automatycznie po określonym czasie oraz kiedy wiadomość ma zostać oznaczona jako przeczytana. Inne ustawienia to Obraz tła, gdzie możemy zmienić tło panelu odczytu wiadomości, które jest wyświetlane kiedy nie zaznaczyliśmy żadnego elementu do odczytu. Dalej znajdziemy pomoc dotyczącą obsługi programu Poczta przygotowaną przez specjalistów Microsoftu, ustawienia udostępniania naszej lokalizacji, możliwość wysłania opinii na temat aplikacji i proste informacje, takie jak numer wersji i postanowienia licencyjne.

Panel ustawień programu Poczta Dodawanie nowych kont i edycja istniejących
Sekcja Opcje

Podsumowanie

W tym podsumowaniu lepiej posłużyć się krótkim porównaniem. Klient pocztowy w systemach Windows 8 i 8.1 był dobry, ale przez cały czas, kiedy korzystałem z aplikacji, odnosiłem wrażenie, że brakuje jej „tego czegoś”. Była toporna, rozmiary grafik były zbyt duże, nieprzyjemny – moim zdaniem – odcień niebieskiego koloru. Całość wydawała się być raczej nieudanym eksperymentem graficznym, a nie aplikacją zaprojektowaną przez zespół profesjonalistów. Poczta w Windows 10 jest programem bardzo eleganckim, kolory są stonowane, grafiki nie „kłują” w oczy, a więcej funkcji znajduje się w zasięgu wzorku. Funkcjonalnie oba programy właściwie niczym się nie różnią, ponieważ są one dostarczane wraz z systemem, więc zaawansowana funkcjonalność zarezerwowana jest dla klientów znajdujących się w pakietach Office 365 i desktopowym odpowiedniku. Nazywając aplikację pocztową w Windows 8 i 8.1 eksperymentem, można spokojnie powiedzieć, że Poczta w Windows 10 to aplikacja optymalna do wygodnej i efektywnej, codziennej pracy z pocztą. Odejście od topornego Modern UI w Windows 8 i 8.1 z pewnością doda kopa aplikacjom dostarczanym wraz z systemem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Składniki

Komentarze

 • ryszard 15:49 20.07.2015

  Witam, Od początku testuję WIN 10, ale nie mogę uruchomić aplikacji POCZTA. Każda próba kończy się info o błędzie "Wystąpiły problemy......Niestety, nie można było wykonać tej operacji. Kod błędu: 0x8007054e". Ten komunikat pojawia się, gdy próbuję dodać konto na początku całej operacji. Na forum Microsoftu nie uzyskałem pomocy mimo kilku próśb. WIN 10 zainstalowałem na WIN 7 w październiku 2014, system nigdy nie sprawiał problemów, poczty nie mogę zainstalować od początku testów. W ramach testów instalowałem wszystkie wydane kompilacje włącznie z ostatnią 10240. Moją pocztą jest Windows Live Mail 2012. Proszę o pomoc lub wskazanie, gdzie taką pomoc uzyskam. r.jagodzinski@outlook.com

 • Malenki 09:55 01.08.2015

  Poczta elektroniczna mogła być zarządzania w Win7 programem z pakietu "Live" pn: "Poczta usługi Windows Live". Czy w systemie Windows10 będzie odpowiednik tej usługi (i tego pakietu)?

 • slimakkr 13:02 02.08.2015

  Jak usunąć konto z progrmu poczta w windows 10?

 • jas 11:37 15.08.2015

  a jak otworzyć załączniki?

 • heniek 21:45 23.08.2015

  To ma być program pocztowy? Śmiech na sali gorszego gniota nie mogli zrobić chyba ktoś musiał być bardzo wkurzony na szefa i zrobił to co zrobił.

 • remands 20:47 25.08.2015

  Załączniki to niestety problem. Podczas gdy Outlook je widzi, program Poczta nie raczy ich wyświetlić. I nikt nie ma pomysłu, gdzie to można zmienić.

 • wojnow 22:15 27.08.2015

  Mam swojego dostawcę od paru lat. Adres tej poczty jest dla mnie podstawowy. Ustawienia serwerów poprzez pop3 i smtp. Chociaż jest opcja w dodawaniu konta "inne konto IMAP POP3" ale konto utworzone NIE DZIAŁA!!! Jak z tego wybrnąć??

 • Z.S. 18:06 29.08.2015

  Absolutnie zgadzam się z krytyką POCZTY w Windowsie 10. Kto to wymuślił, był chyba chory. A KONTAKT (książka adresowa i logowanie adresów do niej - kompletnie tego nie rozumiem! Szkoda że tyle trudności i niejasności napotyka się. Czy to rzeczywiście wymyślali fachowcy? Jak można było do tego dopuścić.

 • Adam 10:48 01.09.2015

  Nie da się usuwać wiadomości zbiorczo. Tragedia

 • Darek 01:06 02.09.2015

  W koncie Outlook.com są dopisane inne konta. Jak w programie Poczta zmieniać adres (konto), z którego chcemy wysłać maila? W poprzedniej wersji programu Outlook była taka opcja.

 • Marek 19:39 03.09.2015

  Tworzenie katalogów ? gdzie? w outloku przynajmniej można było segregować i zostawiać ważne maile, pozdrawiam

 • Stefan 06:44 08.09.2015

  Gniot jakiego nikt nie przeskoczy.

 • Pio27 18:37 09.09.2015

  Ciekawe czy komuś udało się zmienić ustawienia portów np. SMTP?

 • Wojciech 07:33 16.09.2015

  Nie mogę usunąć wiadomość z poczty.

 • Piotr 19:26 22.09.2015

  Klient Windows Live Mail z Win 7 pozwalał bezproblemowo na drag"n"drop i nie wyobrażam sobie żeby mi tego zabrakło. Niestety poczta w Windows 10 nie pozwala na przesuwanie i upuszczanie. Stosowałem przesuwanie wciągając załączniki, tekst z wiadomości, czy nawet zdjęcia bezpośrednio z poczty do Adobe InDesign, Illustratora czy Photoshopa. W Windows 10 muszę zapisać załączniki i dopiero ich użyć. To cofnięcie w rozwoju.

 • Krzysztof Korkosz 23:06 23.09.2015

  Moje negatywne doświadczenia z pocztą "kafelkową" w WIndows 10 są następujące. 1. Otrzymałem email z załączmnkiem. Nie było widać, że jest jakiś załacznik. Raz widać załączniki, raz nie. 2. Uporządkowanie wiadomości to jest faktycznie bałagan. Niektóre wiadomoścu ukrywają się, żeby potem nagle pojawić się bez żadnej logiki. Szybkie znalezienie drugi raz wiadomości, którą się już raz widziało to udręka. 3. Ciągle jakieś wiadomości zapisywane są bez widocznego powodu jako "kopia robocza". Jedyne co mi się podoba w tej pozcie to szata graficzna. Mam nadizeję, że Microsoft naprawi to wszystko przez aktualizację tego programu.

 • Roman 17:35 02.10.2015

  Może to kwestia przyzwyczajenia ale trzeba poprawić mnóstwo szczegółów chociażby ustawienia konta z możliwością przypisania pop3 lub smtp tylko pamiętajmy ze WIN 10 to wersja która poszła w Świat aby użytkownicy mogli ją wypróbować i stworzyć coś fajnego miejmy nadzieję a nie tylko inwigilacja?

 • Staszek 16:30 06.10.2015

  A gdzie podział się folder kontakty???? Jak dodać nowy kontakt???? Dlaczego poczta win10 "gryzie się" windowslive 2011??? Masakra

 • User Windows 10 22:05 07.10.2015

  Potwierdzam, Win 10 to niedoróbka, w szczególności poczta

 • Iwan 17:54 08.10.2015

  Nadal nie ładują mi się wszystkie obrazy w e-mailach z niewiadomego mi powodu. Brak możliwości grupowego kasowania wiadomości? :/

 • Genek 20:31 08.10.2015

  Mi od jakiegoś czasu w ogóle nie pobiera wiadomości na mobilnym jest ok. a tu nic

 • Aga 23:31 16.11.2015

  Jak w tej zasranej poczcie wysłać jedna wiadomość do kilku adresatów bez ręcznego wpisywania tylko wybranie z kontaktów

 • Andre 11:27 22.11.2015

  Poczta jest do niczego, nie można dodawać innych folderów i archiwizować w nich ważne wiadomości.

 • Krzychu 17:46 22.11.2015

  Poczta jest do niczego, pomimo wprowadzenia wszystkich danych i synchronizacji, nie widzę żadnych e-maili. Wiadomość mogę napisać i wysłać, dociera ona do adresata, ale nie jest u mnie widoczna w wysłanych. Testowałem aplikacje na różnych kontach pocztowych z wszystkimi możliwymi konfiguracjami. Na windows 8.1 działało bez problemu, po aktualizacji do 10 to porażka. Czy ktoś miał tak samo lub może zna rozwiązanie mojego problemu?

 • radoart 09:21 27.11.2015

  To słabe macie problemy z ta pocztą, ja nie mogę wyjść z szoku! Pytania są następujące: Jak zminić port smtp na inny, gdzie się przenosi container poczty w inne miejsce, gdzie się dodaje reguły folderów? Gdzie folder spam? Gdzie mogę włączyć, żeby nie usuwał meili z serwera? Gdzie blokuje się domeny? i Wiele innych. To jest jakiś smutny żart, M$ zadrwił sobie z nas.

 • magar 00:16 30.11.2015

  to jest tragiczne że nie można usunąć konta lub wejść do jego ustawień

 • albatros 13:17 02.12.2015

  Szukam gdzie się ustawia potwierdzanie otrzymania / wyslania - ale nie znajduę Czyżby nie było? Szok...

 • Tadeusz 12:37 04.12.2015

  Nie ma żadnych szans aby przypisać domyślny program POCZTA w Panelu sterowania i aby działał w IE11 po kliknięciu w pasku narzędzi ikonki "Oczytaj wiadomości pocztowe", podobnie jest z plikiem "dowolnym" po naciśnięciu klawisza prawego (kontekstowego), komunikat: "Nie ma skojarzonego programu poczty email...". Żenująca jest taka niedoróbka.

 • Mik 22:32 21.12.2015

  A ja z kolei nie mogę z tego cudownego programu wysyłać wiadomości. Na początku kazał mi potwierdzać, że nie jestem spamerem i przepisywać kody ze znaczków oraz dodać nr tel. ale to odniosło jedynie taki skutek, że już nie musze potwierdzać tego nie jestem spamerem a pojawił się nowy komunikat: "Błąd wysyłania: test nowego konta Nie udało się nam wysłać tej wiadomości, więc umieściliśmy ją w folderze Wersje robocze. Przed jej ponownym wysłaniem sprawdź, czy adres jest poprawny i czy załączniki nie są za duże."

 • ana 15:27 26.12.2015

  Ja mam to samo co Mik chyba zamknę to konto Microsoft ,nawet hasło na komputer mi samo włączyło i niewiem jak wyłączyć

 • Sfrustrowany 11:48 01.01.2016

  Jak zapisać kilka załączników na raz?

 • Grzew 00:36 20.01.2016

  A ja mam jeszcze lepiej! Udało mi się ją uruchomić i działa, ale... 2-3 sekundy od uruchomienia, sama się wyłącza. Widzę tylko przez te 2-3 sekundy, że wiadomości weszły, ale z powodu wyłączania się, nie mogę ich odczytać... To jest dopiero jazda!

 • Moro 00:01 26.01.2016

  KLient poczty w win10 jest tragicznie tragiczny, większego badziewie nigdy nie widziałem.

 • Zygmunt 12:48 01.02.2016

  Otrzymałem pocztę w formacie tylko (txt).Odpowiadając (Re) w trakcie pisania chciałem pomiędzy wierszami wstawić obrazek formatu (HTML). Niestety adresat tego nie otrzymuje. Pisząc nowa wiadomość wszystko działa poprawnie. Może jest jakiś przełącznik z (txt) na( HTML) Problemu tego nie ma w innych aplikacjach obsługi poczty.

 • Jolaana 22:32 08.02.2016

  pOczta tragiczna, brak możliwości tworzenia nowych folderów i przyporzadkowanie wiadomości przychodzacych !!!!!

 • Mirek 21:04 12.02.2016

  Wszystkie opinie krytyczne i pozytywne są zasadne, ale niemożność wysłania pliku na zasadzie wyślij plik do odbiorczy poczty... i komunikat, że nie ma programu domyślnego poczty to duża niedoróbka. Mam wrażenie, że część systemu oparta jest na starym windowsie 7-8, w tym esksplorator plików , a część czyli poczta są wbudowane bez integracji ze starymi. Stąd nawet wygląd okien i interfejs tych modułów jest z innego świata.

 • Józek 21:50 05.03.2016

  Ja do tych wszystkich niedoróbek tego programu dorzucę jeszcze dwie, brak dźwięku przychodzących wiadomości mimo, ze ta opcja jest włączona i w dźwiękach powiadomienie o nowej poczcie jest też ustawione, a druga to gdy program jest otworzony sam nie ładuje przychodzących wiadomości, żeby sprawdzić czy są nowe wiadomości trzeba odświeżyć skrzynkę odbiorczą. Totalna bzdura nie wiesz czy przyszła wiadomość bo nie masz powiadomienia dźwiękowego i do tego sam za każdym razem musisz załadować te wiadomości.

 • maciej s. 18:13 21.03.2016

  czy rzeczywiscie nie ma mozliwosci zamiany konta z ktorego wysyłamy odpowiedz? czy ja nie potrafie tej opcji znaleźć / uruchomić? w windows 8 byla taka mozliwsc.

 • maciej s. 18:15 21.03.2016

  po zainstalowaniu windows 10 i podpiecia wszystkich moich kont pocztowych do programu pocztowego niestety zniknęły mi WSZYSTKIE maile z zakładek wysłane i robocze. dodatkowo nie ma ich tez na skrzynkach na serwerze (korzystam z poczta.zenbox.pl). czy te maile mozna gdzies odzyskac?

 • Bartosz 10:54 07.05.2016

  Po aktualizacji z win 7 na win 10 straciłem wszystko z outlooka, brak poczty (odebranych, wysłanych) - brak w ogóle moich kont w outlooku. Brak zapisanych haseł i loginów na stronach w mozilla firefox. Czy ktoś wie jak można to zdobyć? :(

 • Stanisław 15:26 30.05.2016

  Od 25 lutego komentarze czekają na akceptację moderatora! Chyba jakaś fuchę u konkurencji odwala... ;( Dopiero co zaczynam swoja przygodę z Win10, ale już widzę, że nie będzie łatwo (z komputerami "współpracuję" od ponad 40 lat, momentami bardzo intensywnie). Od lat jako klienta poczty używam Outlooka, który trzeba to mu oddać jest skutecznym kombajnem do poczty +kontaktów + ZADAŃ! Jeśli z ostatniego składnika zrezygnować to wygląda na to, że najlepszym (bezpłatnym) rozwiązaniem może być Thunderbird...

 • Tomasz 14:01 18.06.2016

  Po ostatniej aktualizacji zarowno na desktopie jak i laptopie nie moge odpwoiedziec na maila, albo lataja kropki w nieskonczonosc albo aplikacja poprostu sie zamyka. Podziekuje juz za takiego klienta i szukam lepszej alternatywy :(

 • Jan 21:50 06.10.2016

  Mogę tylko przyłączyć się negatywnych opinii. Po niezliczonej ilości prób, jak tako udało mi się jako tako ustabilizować ten program. Nadal jednak nie mogę" 1. Zmienić domyślnej czcionki w mailach. Pisze mróweczkami. Oczywiście można to to powiększać, ale po co? 2. Maile wysyłane z W 10 nie dochodzą do adresata mającego skrzynkę w Onecie. Te same maile wysyłane z Win Live przechodzą bez problemu. 3. Kontakty to tragedia. dlaczego nie ma bezpośredniego linku do tego folderu? 4. Interfejs to zupełne dno. raz się daje odszukać wiadomość, innym razem nie... 5. Pomoc Mic...w ogóle nie działa. W domyślnej pomocy same dyrdymały i oczywistości. Porad żadnych.. Ogólnie porażka. Dobrze, ze mam Win Liva jeszcze...

 • Tadeusz 16:37 10.10.2016

  Potwierdzam wszystkie powyższe uwagi. Też tak mam. Poczta w Windows 10 to jakaś paranoja.

 • ewa 22:16 14.10.2016

  masakra. czy ktoś zna jakiś normalny program do zwyklego odbierania maili?? w dawnym outlooku miałam: uszeregowane maile w różnorodnych folderach, podgląd maili, dzięki temu od razu było widać spam. i najważniejsze: opcja "utwórz regułę z wiadomości", gdzie można było np. ustawić, żeby mail zawierający w tytule określono słowo momentalnie lądował w odpowiednim folderze, lub np nie był pobierany z serwera...

 • Alfaro 12:40 08.11.2016

  Gdzie na Boga można ustawić danego nadawce jako spam? Twórcę tego programu oraz tego co go zatwierdził powinni zamknąć dożywotnio u czubków.

 • Janusz 12:39 29.11.2016

  Prawie wszystko bez sensu, konfiguracja imap automatycznie, brak folderów. całkowita porażka

 • Jan 02:40 30.11.2016

  Czy w poczcie win 10 można tworzyć grupy odbiorców?

 • monq 13:47 22.12.2016

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie znajdę wiadomość, którą "przesłałam dalej" do adresata. Nie mam jej wysłanych! Pod oryginalną wiadomością, którą wysłałam też jej nie widzę, jest tylko przy niej taka ikonka strzałka, ale jest nieaktywna. Jak rozwijam tą wiadomość to też jej tam nie ma. Potrzebuje potwierdzenia, że taką wiadomość wysłałam, ponieważ próbuje udowodnić, że zamawiałam co innego niż dostałam. RATUNKU!

 • M&M's 22:09 10.01.2017

  Poczta W10 gorsza od starego Expressa!!!!

 • M&M's 22:12 10.01.2017

  szukacie wiadomości wysłanych lub jako konwersacja w poczcie W10? Zameldujcie się przez web outlook.com to znajdziecie w wysłanych, nie męczcie się!

 • Krzysztof Wydra 14:54 23.01.2017

  Nie wiadomo dlaczego cel jest taki, żeby nie używać tego programu... A wystarczyło dopracować Live"a.

 • yogi 04:01 13.03.2017

  Poczta Win 10 to totalna porażka. To jest najbardziej prymitywny program pocztowy. Nie wiem jak można było coś takiego zrobić użytkownikom Win 10. W tym programie nic nie można zrobić, gdyż jest tak skonstruowany jakby użytkownicy spadli z przysłowiowego księżyca. Brak importu wiadomości, kont i kontaktów z outlook express i windows live mail 2012 i eksportu do archiwum. Nie można blokować nadawców i domen. Nie można wyłączyć któregoś konta z odbioru poczty i kopiować wiadomości na dysk. Na dodatek w Win 10 nie można uruchomić programu Windows live mail 2012, gdyż poczta win 10 blokuje Windows Live Mail mailbox data. Kod błędu ( 0x800C0155 )

 • Zbyszek 08:07 05.06.2017

  na przekor nie będę już nic dodawać. Zgadzam się ze wszystkimi opiniami.

 • Zbyszek 08:09 05.06.2017

  Zwroccie Windows live i będzie po problemach

 • jurek256 11:46 30.08.2017

  Prosimy win live

 • jerry2006 22:02 26.11.2017

  Kiedy poprawki albo inny program typu Windows Live? Mogę tylko się dopisać do niezadowolonych. Brak możliwości utworzenia reguły wiadomości i dodatkowych folderów

 • Tedi1965 17:29 26.12.2017

  Witam, widzę że największą bolączką w W10 jest poczta, już przymierzałem się do instalacji W10 ale jak poczytałem o problemach z pocztą to odpuściłem. Windows Life na W7 jets dla mnie idealny, nie wyobrażam sobie zmian w kliencie poczty abym musiał się do niego od nowa przyzwyczajać i mieć problemy.

 • Denver 19:03 18.01.2018

  Problem z regułami można wyeliminować tworząc je na serwerze programu pocztowego, dodając folder i tam kierując dane maile z regułami. Ten folder wyświetli się w programie pocztowym windowsa 10

 • zibi 22:49 15.02.2018

  Takiego syfu nie widzialem. Jak można stworzyć aplikację odciętą od Świata bez możliwości importu wiadomości ze starego programu pocztowego. Microshit znowu strzela sobie w stopę

 • kris 10:32 28.02.2018

  Przez ten program stracilem maila dla mnie. Gdzie sa moje maile które oznaczyłem że by je zarchiwizować - nie ma takiego folderu nigdzie w folderach konta , czy one sa usuwane? Ten program jest niebezpieczny a nie tylko benzadziejny. Proszę o pomoc może ktoś to rozwikłał,

 • Krzysztof Sulikowski 19:06 28.02.2018

  Jeśli nie możesz ich znaleźć w aplikacji Poczta, możesz spróbować zalogować się na maila poprzez przeglądarkę.

 • IKA 23:12 12.06.2018

  Dlaczego nie widać e-maili w skrzynce nadawczej w Win10?

 • Wit 21:24 03.09.2018

  Jak blokować spam?

 • kadet 18:09 05.09.2018

  Tyle opinii ale zero odpowiedzi i zero reakcji - czy ktoś nad tym jeszcze panuje. Odpowiedzcie ?????

Skomentuj

Autor