Menu kategorii
 • Planner i To Do w Microsoft Teams wkrótce pod skróconą nazwą "Tasks"

  Planner i To Do w Microsoft Teams wkrótce pod skróconą nazwą "Tasks"

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:32
  16.04.2021
  3542 wyświetlenia

  Rok temu Microsoft zapowiadał, że Planner (wcześniej jako pojedyncza aplikacja) w Teams połączy się z To Do i zmieni nazwę na "Tasks" (Zadania). Ta połączona aplikacja gromadzi zadania zarówno indywidualne, jak i zadania zespołu oraz kanału, podobnie jak Pliki obejmują osobiste pliki użytkownika w OneDrive dla Firm oraz pliki jego zespołu i kanału. Zmiana miała być przeprowadzona w dwóch etapach i najwyraźniej Microsoft zbliża się już do tego ostatniego.

  Początkowo aplikacja nosiła po prostu nazwę "Planner", by w grudniu zmienić się w "Tasks (Planner i To Do)" ("Tasks by Planner and To Do" w wersji angielskiej). Właśnie na tym etapie znajduje się teraz aplikacja. Ostatnią zmianą ma być całkowite uproszczenie nazwy do "Tasks" ("Zadania").

  Tasks w Microsoft Teams

  Trzeci etap tego rebrandingu ma nastąpić w przyszłym miesiącu. Microsoft tłumaczy to w następujący sposób:

  Ta aktualizacja odzwierciedla końcowy etap, w którym skracamy "Tasks (Planner i To Do)" do zwykłego "Tasks" dla prostoty, zwięzłości i aby lepiej odzwierciedlić aplikację łączącą doświadczenia To Do i Plannera. Wciąż będziecie mogli wyszukać tę aplikację, szukając "Planner" albo "To Do", i nie wpłynie to na funkcjonalność aplikacji.
  — Microsoft 365 Admin Center

  Microsoft na pewno ma rację co do prostoty, ale czy sama nazwa "Tasks" komunikuje, że chodzi o zadania z Plannera i To Do? Nie. To dopiero można wywnioskować z opisu albo z faktu, że aplikacja jest proponowana po wyszukaniu którejś z tych dwóch powyższych. Tak czy inaczej Microsoft spodziewa się, że dzięki nowej nazwie użytkownikom będzie łatwiej znaleźć kompletną aplikację do zarządzania zadaniami w desktopowej wersji Teams.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-is-simplifying-the-name-of-its-tasks-app-in-teams

  Polecamy również w kategorii Teams