Pierwsze smartfony z aparatem 200 MP już w 2022 roku. Znamy producentów

Pierwsze smartfony z aparatem 200 MP już w 2022 roku. Znamy producentów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:29
24.11.2021
2076 wyświetleń

Kilkadziesiąt realnych megapikseli to zwykle górna granica w dzisiejszych aparatach w smartfonach, ale są producenci, którzy przeciągają tę granicę do prawdziwego ekstremum. 108 megapikseli to już nic. Obecnie celem jest 200 MP. I wiemy już, którzy producenci chcą go osiągnąć jako pierwsi.

Tak wielka rozdzielczość w mobilnym aparacie to cel wcale nie nowy. Już w 2019 roku Qualcomm zapowiadał telefony z aparatem 200 megapikseli na 2020 rok. Jak wiadomo, nic takiego nie nadeszło — możliwe, że z przyczyn technicznych (jak brak odpowiedniego procesora), choć nie bez znaczenia był pewnie ogólny przestój w dostawach elektroniki, który wpłynął na niemal wszystkie kategorie sprzętu. Wygląda jednak na to, że producenci telefonów z Androidem wkrótce będą mogli zaspokoić swoją obsesję na punkcie megapikseli.

Jak donosi znany tipster Ice universe, pierwszą firmą, która wypuści smartfona z potężnym aparatem 200 MP, będzie Motorola należąca do koncernu Lenovo. Ma do tego dojść w pierwszej połowie 2022 roku, już w drugiej połowie kolejny będzie Xiaomi. Samsung ma zaadaptować tę technologię w 2023 roku.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, wszystkie te firmy mają użyć 200-megapikselowego sensora kamery w swoich flagowych modelach. Spośród nich jedynie Samsung wspomniał o takim sensorze, jednak nie będzie on pierwszym, który go wprowadzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/motorola-to-release-200-mp-camera-phone/

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie