Pierwsza gra nowego studia Microsoftu jest już grywalna. Szykuje się mocny tytuł

Pierwsza gra nowego studia Microsoftu jest już grywalna. Szykuje się mocny tytuł

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:18
23.12.2019
1221 wyświetlenie

Microsoft zaczął mocno inwestować w rynek gier, by zwalczyć jedną z największych bolączek Xboksa - brak gier na wyłączność. Z jednej strony gigant kieruje się zasadą otwartości i dostępności, udostępniając swoje hity również na Windows 10. Z drugiej jednak strony nadal największym atutem PlayStation w oczach użytkowników są świetne gry, w które nie można zagrać na niczym innymi niż na konsoli Sony. Często jest to bardzo mocny argument za wyborem właśnie konsoli Japończyków nad konsolą Xbox.

The Initiative to nowe studio utworzone przez Microsoft, które skupia deweloperów kilku znanych firm przejętych przez giganta w ostatnich latach. Zebranie tylu specjalistów w ramach jednego zespołu ma pozwolić na stworzenie gry wybitnej, która przyciągnie do konsoli Xbox sporą grupę graczy, a w szczególności do jej nowej generacji. Najnowsze plotki wskazują, że ta tajemnicza gra jest już grywalna, choć nadal nie wiadomo, czym ona tak właściwie jest. Twórcy mieli już okazję w nią zagrać.

Więcej na temat tworzonej w sekrecie gry mamy się dowiedzieć w 2020 roku. Wiadomo jedno - ma to być mocny tytuł klasy AAAA (tak, nie ma tu literówki - cztery A), co w gamingowej nomenklaturze oznacza dosłownie najwyższą półkę. Gry z tej półki osiągają budżet zbliżony do Hollywoodzkich blockbusterów. Microsoft zbroi się na potęgę, bo na ten pojedynek czekał ostatnie 6 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/initiative-game-be-revealed-2020-says-xboxs-matt-booty

Polecamy również w kategorii Xbox