Menu kategorii
 • Phone Companion, czyli jak połączyć Windows 10 z Androidem i iPhonem

  Phone Companion, czyli jak połączyć Windows 10 z Androidem i iPhonem

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:03
  26.05.2015
  22738 wyświetleń

  Microsoft zaskoczył dziś wszystkich, zapowiadając dostępność Cortany na iPhone'ach i smartfonach z Androidem. Wszystko to stało się możliwe dzięki specjalnej aplikacji na Windows 10, która pozwoli połączyć nasz komputer ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, jakie posiadamy. Poznajmy kolejne szczegóły, dotyczące Phone Companion.

  Do urządzenia z Windows 10 możemy podpiąć kilka drukarek lub inteligentny telewizor, wspierający technologię Miracast. Co z pozostałymi urządzeniami? "Windows zawsze był świetny, jeśli chodzi o połączenie PC ze wszystkimi urządzeniami w waszym życiu. W Windows 10 zamierzamy pójść o krok dalej" - zapowiada Joe Belfiore. Realizacją tego założenia jest aplikacja Phone Companion, która umożliwi przeniesienie doświadczenia Windows 10 na wszystkie nasze smartfony, niezależnie od systemu. Phone Companion stanie się natywną aplikacją Windows 10, którą odnajdziemy w menu Start. Po jej uruchomieniu wybieramy platformę - Windows Phone, Android lub iOS - a następnie dokonujemy synchronizacji wybranych doświadczeń.

  Współpraca Windows 10 z urządzeniami mobilnymi może dotyczyć wielu usług. Przykładowo, synchronizując OneDrive, wszystkie nasze pliki, które powiązaliśmy z chmurą Windows 10, będą widoczne w smartfonie (i vice versa). Podobnie będzie, gdy zdecydujemy się połączyć doświadczenie aplikacji Xbox Music. Dotyczy to przede wszystkim systemów Android i iOS. Użytkownicy Windows Phone nie muszą dokonywać praktycznie żadnych dodatkowych konfiguracji, gdyż system ten jest już przygotowany na współpracę z Windows 10.

  Możliwości, jakie daje Cortana, są już nam dobrze znane. Wyszukiwanie lokalizacji, danych i plików, ustawianie przypomnień na daną godzinę i w danym miejscu czy cała paleta sztuczek... Wszystko to - jak przekonuje Belfiore - nie byłoby wiele warte, gdyby nie rozciągało się na wszystkie nasze urządzenia. Phone Companion pozwoli użytkownikom "zabrać" Cortanę ze sobą nie tylko w Windows Phone, ale też jako aplikacja na iOS i Androida. Na powyższym wideo zobaczymy m. in. praktyczne działanie asystentki w systemie Android. Wystarczy uruchomić aplikację i zadać jej pytanie, np. "jaka będzie jutro pogoda?". Cortana wyświetli wówczas odpowiednio przygotowaną prognozę, opatrzoną jej własnym głosowym komentarzem. Inne funkcjonalności, takie jak powiadomienia, gdy trzymamy telefon w kieszeni, będą również dostępne.

  Jak przekonuje Joe Belfiore, Microsoft chce się upewnić, że "Windows 10 będzie działał świetnie, niezależnie od urządzenia, z którym współpracuje". Dziś nie wiemy jeszcze, kiedy Phone Companion zawita do Windows 10, oraz czy będzie dostępny w wersji Insider Preview. Tak czy inaczej, zapowiada się ciekawie!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lXREpLEwgOY

  Polecamy również w kategorii Windows 10