Patch Tuesday wyjątkowo bez krytycznych aktualizacji

Patch Tuesday wyjątkowo bez krytycznych aktualizacji

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
19:39
10.01.2014
0 komentarzy
4015 wyświetleń

W przyszłym tygodniu czeka nas kolejny Patch Tuesday, w którym Microsoft udostępni tradycyjnie zestaw aktualizacji dla swoich produktów. W tym miesiącu po raz pierwszy od dawna nie będzie żadnej łatki o statusie krytyczna.

Patch Tuesday

Tym razem sama pula aktualizacji nie obfituje w ich dużą ilość. Zaledwie cztery z nich mają status "Ważna". Jedna z nich, MS14-002, usuwa lukę w Windows XP i Windows Server 2003, która mogła być wykorzystana do dokonania ataku przy pomocy odpowiednio spreparowanych plików PDF. Trzy pozostałe wprowadzają poprawki w Windows 7, SharePoincie, Wordzie i innych programach. Co ciekawe, sytuacją dość niezwykłą jest brak jakichkolwiek istotnych łatek dla Internet Explorera.

Poza wymienionymi, czeka nas szereg drobniejszych poprawek dla różnych programów. Patch Tuesday przyniesie też wyczekiwaną od grudnia aktualizację firmware dla urządzeń Surface. Po problemach z jego instalacją i działaniem w ubiegłym miesiącu, tym razem Microsoft obiecuje, że wszystko będzie działać zgodnie z planem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/no-critical-security-updates-planned-for-microsofts-next-patch-tuesday

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor