Menu kategorii
 • Paint zyskuje nowe funkcje w May 2019 Update

  Paint zyskuje nowe funkcje w May 2019 Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:12
  15.05.2019
  1320 wyświetleń

  Paint's not dead! Swego czasu społecznością użytkowników Windows wstrząsnęła wiadomość, że Paint przestanie być rozwijany i dołączany do Windows 10. Po fali protestów Microsoft postanowił zostawić klasyczną aplikację w spokoju i dać jej koegzystować z nowszym Paint 3D. Z tego też powodu z jego interfejsu (w 19H1) zniknął komunikat mówiący o przeniesieniu aplikacji do Sklepu. Jakby tego było mało, Microsoft wycofuje się z deklaracji o zaprzestaniu dalszego rozwoju Painta.

  Paint jest boleśnie prosty i pod względem funkcjonalności zostaje daleko w tyle nawet za pierwszą lepszą darmową alternatywą. Ale w jego przypadku to nie wada, tylko zaleta. W końcu do najprostszych rozwiązań "na szybko" wystarczy nam właśnie prosta w obsłudze, szybko uruchamiająca się i bezawaryjna aplikacja. Nie musimy od razu sięgać po kombajny w wadze i cenie Photoshopa. Tak samo prostolinijny jest przecież choćby Notatnik, a jakoś nikomu nie przeszło przez myśl, by go z Windows 10 wyrzucić. Przeciwnie - obie aplikacje są nadal rozwijane, choć już mniej intensywnie. Co zatem z tym Paintem? W nadchodzącej aktualizacji Microsoft skupił się właśnie na podstawowej właściwości aplikacji - prostocie obsługi.

  Wiemy, że Microsoft Paint (MSPaint) jest uwielbiany przez klientów i z przyjemnością ogłaszamy nowe funkcje z zakresu dostępności, które trafią do Microsoft Paint wraz z wydaniem Windows 10 May 2019 Update.

  Wprowadziliśmy klawiaturę jako główny mechanizm wprowadzania. Microsoft Paint jest już w pełni funkcjonalny przy obsłudze myszą i wielopunktowym dotykiem na tablecie, ale teraz klienci będą mogli używać aplikacji do rysowania wyłącznie za pomocą klawiatury.

  – Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team, Microsoft

  Nawigacja za pomocą samej klawiatury będzie możliwa dzięki wykorzystaniu strzałek i skrótów klawiszowych. Przykłady możecie zobaczyć na grafikach poniżej:

  Jak widzimy, za pomocą klawiatury możemy precyzyjnie przemieszczać wskaźnik na ekranie, zaznaczać obszar, przewijać obraz w oknie, zmieniać rozmiar zaznaczania, edytować kształty itd. Oprócz tych nowości Microsoft poprawił też sposób interakcji Painta z czytnikami ekranowymi, takimi jak Narrator, co dla części użytkowników poprawi ogólne wrażenia korzystania z aplikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://insider.windows.com/en-us/articles/new-microsoft-paint-accessibility-features/

  Polecamy również w kategorii Windows 10