Menu kategorii
 • Otwieranie portów

  Otwieranie portów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  14.09.2006
  40208 wyświetleń

  Jeżeli zaczynamy grać w grę poprzez sieć oraz mamy zainstalowaną zaporę ogniową, firewall wyświetla okienko z pytaniem czy pozwolić danej aplikacji na dostęp do Internetu. Jest to prawidłowe zachowanie. Zapora ogniowa ma chronić nasz komputer i w ten sposób to robi. Jeżeli jakiś program typy spyware będzie chciał wysłać z naszego systemu dane firewall też mu na to nie pozwoli. My jednak kiedy zaczynamy grać dajemy danej grze prawo dostępu do sieci i cieszymy się z rozrywki. Czy zawsze? No właśnie jeżeli chcemy grać w ogólnoświatowym Internecie możemy mieć z tym kłopoty. Jeżeli na naszym serwerze również jest zainstalowana zapora a jest tak na pewno, to ona nie przepuści danych i nie zagramy w Internecie... Możemy zmienić to ustawienie na serwerze. W tym celu musimy wiedzieć jakich portów używa dany program. Często takie informacje znajdują się w dokumentacji danej gry.

  Jeżeli posiadamy już stosowne informacje logujemy się na serwerze na koncie z uprawnieniami administratora. Następnie otwieramy Zaporę systemu Windows korzystając z okna Panel sterowania. Naszym kolejnym krokiem jest wyczyszczenie pola przy opcji Nie zezwalaj na wyjątki. Następnie przechodzimy na zakładkę Zaawansowane. Tam w sekcji Ustawienia połączeń sieciowych zaznaczamy nasze połączenie sieciowe oraz klikamy w przycisk Ustawienia

  W nowo-otwartym oknie klikamy w przycisk Dodaj... po czym wpisujemy wymagane od nas informacje i zatwierdzamy wszystkie okna klikając OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internetowe gry