Menu kategorii
 • Ostatni rok wsparcia dla Office 2010. Co dalej?

  Ostatni rok wsparcia dla Office 2010. Co dalej?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:30
  15.10.2019
  2545 wyświetleń

  O dacie wygaszenia wsparcia Office 2010 wiadomo już od dawna, niemniej jednak warto o niej przypomnieć z rocznym wyprzedzeniem. Dla Microsoftu to okazja do małego podsumowania zmian, które zaszły od czasu wydania tej wersji pakietu, a także do przedstawienia możliwych alternatyw. Office 2010 przestanie być obsługiwany 13 października 2020 roku. Jakie wybory mają użytkownicy?

  Zmienił się sposób, w jaki pracujemy. Kiedy wypuszczaliśmy Office 2010, naszym celem była pomoc klientom w odblokowaniu ich potencjału z najlepszymi w swojej klasie narzędziami, których mogli używać, by być bardziej produktywni. Dziesięć lat później definicja produktywności znacząco się zmieniła. By dziś osiągać sukcesy, firmy muszą pomagać pracownikom we wspólnej pracy z dowolnego miejsca i w harmonogramach, które wykraczają poza tradycyjne godziny pracy biurowej. W międzyczasie stawianie czoła coraz bardziej wyrafinowanym zagrożeniom bezpieczeństwa po prostu przekroczyło możliwości zachowania czujności przez samego człowieka.
  — Jared Spataro, CVP w Microsoft 365

  Lista zmian, które zaszły w Office przez ostatnią dekadę, jest tak długa, że chyba nikt nie pokusiłby się na jej pojedynczą kompilację. Microsoft wymienił tylko kilka przykładów z brzegu, które jego zdaniem wprowadzają użytkowników na wyższy poziom produktywności. Są to: formuła XLOOKUP i funkcje współautorstwa i współpracy w Excelu, Resume Assistant oraz Dyktowanie w Word czy Designer i nowoczesne sposoby wprowadzania danych (Windows Ink, głos, 3D) w PowerPoint. Gdzie można dostać to wszystko? Odpowiedź jest tylko jedna.

  Moja dzisiejsza wiadomość do was brzmi: Wykonajcie aktualizację do Office 365 ProPlus, produktu zbudowanego z myślą o współczesnych wyzwaniach, który dosłownie staje się lepszy z dnia na dzień, jako że wciąż dokonujemy innowacji i inwestujemy w doświadczenie. Rozważcie tylko kilka korzyści: AI i uczenie maszynowe, które rozwijają kreatywność i innowację, współpraca w czasie rzeczywistym w aplikacjach i Microsoft Teams jako centrum pracy zespołowej. Dzięki wbudowanej, opartej na chmurze ochronie, która zabezpiecza wasze dane, Office 365 ProPlus zapewnia również spokój ducha, wynikający z wiedzy, że wasza firma jest nie tylko produktywna, ale też bezpieczna.
  — Jared Spataro, CVP w Microsoft 365

  Zakończenie wsparcia Office 2010 wyznacza koniec pewnej ery — jeszcze sprzed rewolucji chmurowej. Oczywiście można zapytać, dlaczego nie jest zalecana aktualizacja do Office 2019. Dokładną odpowiedź znajdziecie w linkowanym artykule. Warto tylko wspomnieć, że Office 2019 już w momencie wydania był przestarzały względem Office 365, nie otrzyma w aktualizacjach jego nowych funkcji oraz nie ma dostępu do kluczowych usług napędzanych przez chmurę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2019/10/14/support-office-2010-ending-current-office-365-proplus/

  Polecamy również w kategorii Office 2010