Menu kategorii
 • Opis typów kopii zapasowych

  Opis typów kopii zapasowych

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  18.07.2006
  19092 wyświetlenia

  Normalna – kopiuje wszystkie wybrane pliki i czyści z nich atrybut archiwalności, aby następne kopie zapisywały tylko te pliki, które zmieniły się od ostatniej archiwizacji. Zazwyczaj wykonywana jest wtedy, gdy zestaw kopii tworzony jest po raz pierwszy.
  Kopia – kopiuje wszystkie wybrane pliki, ale nie czyści z nich atrybutu archiwalności. Opcja ta przydaje się dla osób, które wykonują kopie raz na jakiś czas i nie potrzebują regularnej archiwizacji lub, gdy chcemy wykonać kopię danych pomiędzy jakimś cyklem archiwizacji, ponieważ wtedy program nie zmienia żadnych atrybutów.
  Przyrostowa – kopiuje tylko te pliki, które zmieniły się od czasu ostatniej archiwizacji przyrostowej lub normalnej. Czyli te pliki, które kiedyś były zarchiwizowane, ale zmieniła się ich zawartość i należy je skopiować jeszcze raz. Po kopiowaniu czyszczony jest atrybut archiwizacji. Można np. robić archiwizacje Normalną w każdą niedzielę a Przyrostową każdego dnia wieczorem. Jeżeli potem będziemy chcieli odzyskać dane będziemy potrzebowali kopię Normalną i kopię Przyrostową z każdego dnia.
  Różnicowa – kopiuje tylko te pliki, które zmieniły się od czasu ostatniej kopii Normalnej albo Przyrostowej. Jednak nie zmienia plikom atrybutów, archiwalności. Czyli kolejne kopie różnicowe kopiują nadal wszystkie pliki zmienione od ostatniej archiwizacji Normalnej lub Przyrostowej. Jeżeli robić archiwizacje Normalną w sobotę, Różnicową każdego kolejnego dnia tygodnia a pliki będziemy odzyskiwać używając kopii normalnej i ostatniej różnicowej.
  Codzienna – kopiuje tylko te pliki, które zostały zmienione w dniu, w którym archiwizacja jest uruchamiana. Można ją uruchamiać, co dzień w nocy jednak nie jest ona przeznaczona do regularnego archiwizowania ze względu na późniejsze kłopotliwe odzyskiwanie plików. Podczas jej nie jest również czyszczony atrybut archiwalności.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows