Menu kategorii
 • Opis funkcji Windows XP Home Edition

  Opis funkcji Windows XP Home Edition

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  23.03.2006
  21524 wyświetlenia
  Prostszy i bardziej elegancki
  Funkcja Opis funkcji
  Menu Start Organizuje programy według najczęściej używanych. Na górze są wyświetlane najczęściej używane aplikacje i pliki, tak by dostęp do nich był jak najszybszy.
  Projekt zorientowany na zadanie Umożliwia przeglądanie opcji Windows związanych z bieżącym zadaniem. Na przykład, jeśli tworzysz dokument w programie Word, pojawi się dynamiczne menu z odpowiednimi zadaniami, takimi jak wycięcie, skopiowanie i wklejenie dla dokumentu Word.
  Grupowanie na pasku zadań Ułatwia organizację i utrzymanie paska zadań w porządku przez grupowanie otwartych plików według typu aplikacji.
  Kreator organizacji pulpitu Kreator organizacji pulpitu okresowo sprawdza pulpit i daje możliwość usunięcia nieużywanych skrótów z pulpitu.
  Zarządzanie plikami Pliki można zorganizować wedle własnego uznania. Poprawione widoki miniatur ważnych dokumentów ułatwiają przeglądanie folderów.
  Clear Type Windows XP Home Edition obsługuje technologię obrazu Microsoft ClearType® o wysokiej rozdzielczości, ułatwiającą łatwiejsze czytanie tekstu na ekranie.
  System plików indeksowanych Daje możliwość indeksowania zawartości systemu plików. Pozwala to na łatwe i szybkie wyszukanie pliku w oparciu o nazwę pliku lub ciąg wyszukiwania.
  Pomocnik wyszukiwania Pomocnik wyszukiwania określa rodzaj potrzebnej pomocy i pobiera informacje ważne dla wykonywanego zadania.
  Moja muzyka Umożliwia szybkie przejrzenie listy plików muzycznych w danym folderze i wykonanie podstawowych zadań takich jak odczyt, dodawanie, sortowanie, czy usuwanie plików muzycznych.
  Moje obrazy Umożliwia szybkie przejrzenie listy zdjęć w folderze i wykonanie podstawowych zadań takich jak dodawanie, sortowanie, czy usuwanie zdjęć.
  Windows Media Player Windows Media Player integruje wszystkie popularne czynności związane z mediami cyfrowymi.
  Movie Maker Udostępnia funkcje zapisu i tworzenia plików Windows Media, prostej edycji obrazu i dźwięku, oraz zapisywania i publikowania plików Windows Media.
  Nagrywanie płyt CD Zapisywanie ważnych informacji na płytę CD jest teraz tak proste, jak zapisywanie dyskietki. Teraz możesz nagrać własne płyty CD po prostu wybierając folder z plikami, zdjęciami czy muzyką i przeciągając go na ikonę nagrywarki.
  Przedłużona żywotność baterii Umożliwia przedłużenie żywotności baterii komputera przenośnego poprzez konserwację energii pobieranej przez ekran:
  • Oszczędność przy zamkniętej pokrywie - Po zamknięciu komputera przenośnego, ekran jest wyłączany.
  • Przygaszanie LCD - Podczas zasilania z baterii, obraz jest przygaszony. Po podłączeniu do gniazdka zasilania, przywracana jest pierwotna jasność obrazu.
  Oszczędność czasu  
  Spersonalizowany ekran powitalny Ekran powitalny można spersonalizować, tak by można było udostępniać komputer rodzinie i znajomym. Każda osoba może utworzyć swoje własne konto. Konta tworzy się podczas konfiguracji lub w panelu ustawień. Domyślnie, konta nie są zabezpieczane hasłami, lecz udostępniono opcję ustawienia hasła dla konkretnego konta w razie potrzeby.
  Szybkie przełączanie pomiędzy użytkownikami Umożliwia współużytkowanie komputera wraz z rodziną lub znajomymi bez potrzeby zamykania swoich aplikacji, gdy ktoś potrzebuje skorzystać ze swojego konta.
  Łatwy kreator konfiguracji Przystępny podręcznik prowadzi przez proces instalacji systemu operacyjnego, żądając w razie potrzeby informacji potrzebnych do modyfikacji komputera.
  Aktualizacja dynamiczna Udostępnia aktualizacje dla różnych aplikacji i urządzeń, aktualizacje sterowników, oraz poprawki dla procesu konfiguracji lub kwestii zabezpieczeń systemu operacyjnego, które utrzymują system operacyjny na bieżąco i dzięki którym system funkcjonuje bezawaryjnie.
  Aktualizacja automatyczna Ta usługa aktywna umożliwia posiadaczom praw administratora dokonać automatycznego pobrania i instalacji ważnych aktualizacji Windows, takich jak łaty lub zestawy poprawek. Aktualizacje są pobierane na komputer w tle, a użytkownik jest informowany o tym fakcie i ma możliwość przełożenia aktualizacji na późniejszy termin.
  Automatyczne rozpoznawanie Po włożeniu płyty CD, ZIP, dysku JAZ, lub karty flash, system Windows automatycznie ją rozpozna i uruchomi odpowiednią aplikację. Na przykład po włożeniu płyty CD zostanie uruchomione jej odtwarzanie przy pomocy Windows Media Player.
  Kreator transferu plików i ustawień Umożliwia wygodne przeniesienie plików, dokumentów i ustawień z jednego komputera na drugi. Kreator ułatwia przenoszenie plików, dokumentów i ustawień ze starego komputera na nowy.
   
  Prostszy i bardziej elegancki
  Funkcja Opis funkcji
  Sieć domowa Umożliwia:
  • Udostępnianie zasobów komputera.
  • Skonfigurowanie sieci domowej, w tym połączeń fizycznych, instalacji protokołów i mostków.
  • Udostępnianie połączenia internetowego dla wszystkich komputerów w sieci.
  • Korzystanie z osobistego firewalla chroniącego ważne dane podczas dostępu do sieci Internet.
  Udostępnianie połączenia internetowego Umożliwia wielu komputerom korzystanie z sieci Internet za pomocą jednego łącza szerokopasmowego lub komutowanego (dial-up).
  Mostek sieciowy Mostek sieciowy upraszcza instalację i konfigurację małych sieci korzystających z mieszanych połączeń sieciowych (np. Ethernet kat. 5 i połączenia bezprzewodowe) łącząc razem różne rodzaje sieci.
  Kreator publikacji sieciowej Ułatwia szybkie publikowanie zdjęć, wideo, i innych plików w sieci Web, tak by były one dostępne dla rodziny i znajomych.
  Zdalna pomoc Umożliwia bezpieczne zwracanie się o pomoc do dowolnego zdalnego użytkownika w celu rozwiązania problemów z komputerem.
  Kreator skanera i aparatu Daje możliwość skanowania:
  • Obrazu ze skanera stacjonarnego.
  • Obrazów ze skanera w oparciu o zdarzenie skanowania.
  • Zbioru obrazów.
  • Dokumentów wielostronicowych lub obrazów ze skanera do jednego pliku.
  • Dokumentów wielostronicowych lub obrazów ze skanera do wielu osobnych plików.
  Przenośne urządzenia muzyczne Windows Media Player 8 daje możliwość podłączenia urządzeń odpowiednio do potrzeb użytkownika.
  Internet Explorer Umożliwia dostęp do sieci Web przy wykorzystaniu przeglądarki. Windows XP jest wyposażony w Internet Explorer 6, najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer. Internet Explorer 6 posiada szereg nowych funkcji, takich jak:
  • Pasek osobisty umożliwiający dostosowanie informacji, takich jak wiadomości, giełda, czy pogoda z sieci MSNBC.
  • Pasek obrazów ułatwiający szybkie zapisywanie obrazów.
  • Automatyczne skalowanie obrazów ułatwia dopasowanie obrazów do rozmiaru okna.
  • Pasek mediów z prostym interfejsem użytkownika do lokalizacji i odtwarzania mediów w oknie przeglądarki.
  Zamówienie odbitek zdjęć przez Internet Dzięki Moim Obrazom, możesz łatwo zamówić odbitki zdjęć cyfrowych przez Internet z dostawą do domu
  Gry internetowe Korzystając z sieci Internet, możesz grać z osobami z całego świata w gry, takie jak Internet Backgammon, Internet Checkers, Internet Hearts, Internet Reversi, Internet Spades lub zaprosić znajomych do gry w Internecie.
   
  Niezawodność
  Funkcja Opis funkcji
  Zbudowany na architekturze Windows Windows XP Home Edition zbudowano przy zastosowaniu sprawdzonej technologii Windows 2000, dzięki czemu system ten jest jeszcze bardziej niezawodny.
  Centrum pomocy i obsługi Miejsce, gdzie można otrzymać pomoc w zakresie korzystania z systemu Windows.
  Aktualizacja Windows Narzędzie aktualizacji Windows Update udostępnia nowe sterowniki urządzeń oraz poprawki dt. zgodności aplikacji, dzięki czemu urządzenia i aplikacje mają jeszcze lepsze wsparcie. Ponadto, w systemie Windows XP Home Edition, narzędzie Windows Update jest zintegrowane z centrum pomocy i obsługi, co ułatwia wyszukanie pomocy w jednym, wygodnym miejscu. Ponadto, Menedżer Urządzeń może automatycznie przeszukać Windows Update w celu wyszukania nowych sterowników w po podłączeniu nowego urządzenia, dzięki czemu instalacja nowych urządzeń jest jeszcze łatwiejsza.
  Przywracanie systemu Funkcja przywracania systemu Windows XP Home Edition umożliwia przywrócenie poprzedniego stanu komputera w razie problemów, bez utraty osobistych plików z danymi. Funkcja przywracania systemu aktywnie monitoruje zmiany plików systemowych w celu zapisania poprzednich wersji przed dokonaniem zmian. Dzięki tej funkcji nie trzeba już pamiętać o kopii plików konfiguracyjnych, ponieważ system sam tworzy punkty przywrócenia, co umożliwia przywrócenie systemu do poprzedniego stanu.
  Firewall dla połączenia internetowego Firewall chroni komputer przed niepożądanymi intruzami podczas połączenia z siecią Internet.
  Tryb zgodności Umożliwia uruchomienie aplikacji w trybie zgodności imitującym poprzednie wersje Windows przy wykorzystaniu wbudowanej technologii zgodności.
  Przywrócenie sterowników urządzeń Umożliwia zastąpienie niestabilnych sterowników urządzeń (za wyjątkiem sterowników drukarek) poprzednio zainstalowaną wersją sterowników, które poprawnie funkcjonowały w systemie. Dzięki temu można się skupić na jednym urządzeniu sprawiającym kłopoty, niż zajmowaniu się całym systemem.
  Ostatnie znane dobre pliki Umożliwia zapisanie oryginalnych "dobrych" plików (poprzednich sterowników) w specjalnym podkatalogu. Funkcja ta umożliwia skorzystanie z przywrócenia sterowników urządzeń lub uruchomienia systemu w trybie bezpiecznym.
  Architektura trybu chronionego jądra Aplikacje nie mają dostępu do kodu jądra. Dzięki temu podniesiono niezawodność systemu operacyjnego.
  Obsługa wielu wersji bibliotek (Side by Side DLL) Funkcja udostępniająca mechanizm jednoczesnego korzystania w wielu wersji tych samych bibliotek. Nie trzeba się teraz martwić o aplikacje, które wchodzą we wzajemne konflikty i powodują niestabilność aplikacji.
  Ochrona plików Windows Uniemożliwia użytkownikowi lub aplikacjom przypadkową zamianę głównych plików systemu operacyjnego. Ułatwia to aktywną i automatyczną ochronę systemu.
  Informowanie o błędach Możliwość automatycznego złożenia raportu przez sieć Internet dotyczącego napotkanego błędu, tak by firma Microsoft mogła opracować poprawkę. Po opracowaniu poprawki, pracownik obsługi Microsoft skontaktuje się z użytkownikiem
  Rozszerzone wyszukiwanie Umożliwia przeszukiwanie dostawców zdalnych i online w celu uzyskania informacji na żądany temat.
  Deinstalacja Deinstalacja umożliwia przywrócenie lub aktualizację do poprzedniej wersji systemu Windows. Funkcja ta jest dostępna jedynie w wypadku aktualizacji z systemu Windows 98 lub Windows Millennium i umożliwia deinstalację z dowolnego punktu podczas konfiguracji.
  Zdalny dostęp do pomocy Umożliwia przeglądanie pomocy na serwerze z komputera stacjonarnego.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Home Edition