Menu kategorii
 • Opera Mini powróci do Sklepu Windows Phone... ponownie jako beta

  Opera Mini powróci do Sklepu Windows Phone... ponownie jako beta

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:49
  02.02.2015
  2705 wyświetleń

  Microsoft nie szczędzi sił i środków, by promować nadchodzący wieloplatformowy system Windows 10. Tym samym Windows Phone odchodzi powoli w niepamięć, przez co poszczególni deweloperzy (m.in. znaczące amerykańskie banki) wycofują swoje produkty ze Sklepu Windows Phone. Na podobny krok zdecydowała się niedawno Opera Software, wycofując ze wspomnianego sklepu swoją przeglądarkę Opera Mini. Firma najwyraźniej jednak zmieniła zdanie i zamierza ponownie opublikować swoją aplikację.

  Podczas gdy Opera Mini radzi sobie świetnie na starszych modelach Nokii, jej wersja na Windows Phone rodzi niestety sporo problemów. Przeglądarka w (niepełnej) wersji 0.9.0.0 trafiła do Windows Phone Store we wrześniu 2014 r. Aplikacja zachwalana była jako ciekawa alternatywa dla użytkowników "Mobilnych Okienek", oferująca wszystkie ważniejsze funkcje przeglądarki internetowej. Jako wersja beta, Opera Mini nie radziła sobie najlepiej z kwestią stabilności, dlatego została usunięta ze Sklepu przed około tygodniem. Przypomnijmy: "Aplikacja nie była szczególnie popularna wśród użytkowników Windows Phone, zawierała dużo błędów i nie stosowała się do zalecanej przez Modern UI formy. Należy jednak pamiętać, że wersja testowa Opery Mini była regularnie aktualizowana i ulepszana, aż do czasu usunięcia aplikacji z Windows Phone Store. Powodem ma być wprowadzenie już niedługo poprawionej wersji przeglądarki".

  Opera Mini zniknęła ze Sklepu bez podania przez twórców jakiegokolwiek oficjalnego powodu. Teraz jednak, po kilku dniach od tego zdarzenia, produkt ma powrócić. Firma tłumaczy tę nieobecność "nieoczekiwanym czknięciem [sic!]" i zapewnia, że przeglądarka powróci na dobre do Sklepu Windows Phone... na razie jako wersja beta. Aplikacja nie opuściła jeszcze fazy testowej, jednak wiele wskazuje na to, że w końcu doczekamy się jej pełnej wersji. Hashtag "#weloveWP" wyraża miłość Opery do platformy Windows Phone, dlatego też wierzymy, że słynna przeglądarka na stałe zadomowi się w tym ekosystemie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/opera-mini-to-return-to-the-windows-phone-store-in-beta-form

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone