Opcje folderów

Opcje folderów

 Arkadiusz Partyka
Arkadiusz Partyka
00:00
24.11.2009
2 komentarze
10702 wyświetlenia

W Windows 7, tak jak u innych jego poprzedników możemy zmienić opcje folderów, aby dostosować jak najlepiej nasze środowisko pracy. Zobaczmy zatem jak to zrobić. Klikamy menu Start, a następnie Muzyka (możemy także wybrać inny folder). W nowo otwartym oknie klikamy Organizuj, a następnie Opcje folderów i wyszukiwania. Wyświetliło się okno, które pozwala zarządzać folderami. Domyślnie w Windows 7 każdy następny folder, który otworzymy, wyświetla się w tym samym oknie. Jednakże jeżeli ktoś woli, aby każdy następny folder otwierał się w innym oknie, to w grupie Przeglądanie folderów wybieramy Otwórz każdy folder w osobnym oknie. Teraz chcąc wrócić do poprzedniego folderu musimy przełączać się między oknami, bez klikania niebieskiej strzałki oznaczającej Wstecz. Inną możliwością mogącą poprawić szybkość pracy na komputerze może być ustawienie opcji, która sprawi, że pojedyncze kliknięcie dowolnego folderu spowoduje jego otwarcie. W tym celu w grupie Klikanie elementów zaznaczamy Pojedyncze kliknięcie będzie otwierać element (wskazanie zaznaczy). Dodanie, po lewej stronie okna, drzewa folderów, może spowodować możliwość szybszego przełączania się pomiędzy folderami. Aby włączyć tą funkcję zaznaczamy Pokaż wszystkie foldery. Dodatkowo, aby w drzewie wyświetlany był widok miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, zaznaczamy Automatycznie rozwiń do bieżącego folderu Z chwilą, gdy zaznaczyliśmy funkcje, z których nie jesteśmy zadowoleni możemy wrócić do ustawień fabrycznych klikając Przywróć domyślne.

opcje folderów

Przejdźmy teraz do zakładki Widok, w której decydujemy w jaki sposób mają być widoczne foldery. Aby nasze ustawienia, które wprowadzimy w danym folderze odnosiły się do wszystkich pozostałych, klikamy Zastosuj do folderów. Jeżeli na komputerze posiadamy prywatne pliki oraz foldery, i nie chcemy, aby inni użytkownicy komputera je widzieli, możemy w oknie Ustawienia zaawansowane wyszukać na liście opcji Ukryte pliki i foldery, a następnie zaznaczyć Nie pokazuj ukrytych plików, folderów ani dysków. W tym momencie wszystkie pliki i foldery oznaczone w swoich właściwościach jako ukryte, będą niewidoczne.

widok folderów


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7

Komentarze

  • PK 10:46 30.11.2009

    "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" - stary bład MS, wlecze się od Windows 95. Ileż to razy zmieniałem to ustawienie ! Głowa boli. Czemu ma to służyć - nikt nie wie. Dlaczego to szkodzi - chyba każdy wie. Jeżeli ktoś nie wie to objaśniam na przykładzie: "Ważny dokument.exe" z ikoną dokumentu Worda widzimy jako dokument Worda, tzn. "Ważny dokument", a program może być złośliwy. Zresztą to stary numer.

  • comexe 17:17 04.12.2009

    Zdecydowanie popieram, opcja "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" wiecej może zaszkodzić niż pomóc.

Skomentuj

Autor