Menu kategorii
 • Opcje Irda

  Opcje Irda

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  17.11.2007
  3086 wyświetleń

  Jak wiemy, system Windows Vista nie jest w pełni kompatybilny ze wszystkim sprzętem, a przede wszystkim ze starszym. Tak więc po podłączeniu adaptera Irda, może okazać się, że system go nie wykrywa. W takim wypadku należy zainstalować go ręcznie. Wchodzimy w menu Start, Panel sterowania, System i konserwacja i Menedżer urządzeń. W nowym oknie wchodzimy w menu Akcja i wybieramy opcję Dodaj starszy sprzęt. W nowo otwartym oknie klikamy Dalej.

  Następnie zaznaczamy opcję Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane). Klikamy Dalej. Kolejno wybieramy z listy urządzeń pozycję Urządzenia podczerwieni i klikamy Dalej. Jeśli mamy dołączone sterowniki do adaptera, to wkładamy do napędu nośnik z nimi, jeśli nie, należy ściągnąć sterowniki z internetu. Następnie w oknie dodawania sprzętu klikamy Z dysku i wskazujemy folder ze sterownikami do podczerwieni. Klikamy Dalej w dwóch kolejnych oknach, a system zainstaluje urządzenie.

  Jeśli już adapter Irda będzie zainstalowany i wykrywalny, a przy próbie wysyłania plików między urządzeniami napotkamy problemy z łącznością, to należy sprawdzić konfigurację podczerwieni. W tym celu wchodzimy w menu Start, Panel sterowania, Sprzęt i dźwięk oraz Podczerwień. W nowym oknie zaznaczamy opcję Zezwalaj innym na wysyłanie plików do tego komputera, używając komunikacji w podczerwieni, a następnie na karcie Transfer obrazu zaznaczamy opcję Zezwalaj cyfrowym aparatom fotograficznym na bezpośredni transfer obrazów do tego komputera za pomocą łącza podczerwieni. Od tej pory możemy przesyłać pliki między urządzeniami. Należy jednak pamiętać o nakierowaniu portów obu urządzeń na siebie w niewielkiej odległości, aż w zasobniku systemowym pokaże się ikona nawiązanego połączenia pomiędzy urządzeniami. Teraz wystarczy, że klikniemy dwukrotnie w nią, wskażemy pliki do wysłania, oraz klikniemy Wyślij.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komunikacja