OneNote na Windows debiutuje w Microsoft Store

OneNote na Windows debiutuje w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:03
27.10.2022
1234 wyświetlenia

Pobieranie odpowiedniej aplikacji OneNote na Windows jest teraz o wiele łatwiejsze. Gigant z Redmond oficjalnie wypuścił dedykowaną apkę w Microsoft Store, skąd można ją pobrać w zasadzie jednym kliknięciem. Jest to ten sam program, który do tej pory można było pobrać ze strony internetowej za darmo.

Przy tej okazji Microsoft wycofuje OneNote dla Windows 10 z Microsoft Store. Jeśli jednak macie ją zainstalowaną na komputerze, aplikacja nadal będzie działać. Użytkownicy Dziesiątki przestaną natomiast otrzymywać aktualizacje funkcji wersji OneNote, która utraci wsparcie w październiku 2025 r. Microsoft chce w przyszłości połączyć OneNote dla Windows 10 i OneNote w jedną aplikację.

OneNote na Windows debiutuje w Microsoft Store

Jako że OneNote dla Windows 10 nie będzie od teraz otrzymywać żadnych nowych funkcji, warto przełączyć się na OneNote na Windows. Obie aplikacje działają równolegle i instalacja jednej nie zastępuje drugiej. Nieaktualizowaną wersję można (ale nie trzeba) odinstalować ręcznie.

Co ciekawe, jeśli już pobraliśmy OneNote na Windows z oficjalnej strony, to sklep Microsoft Store nadal będzie oferował jej pobranie, mimo że obie są takie same. Microsoft przyznał, że to błąd i pracuje nad jego naprawą.

OneNote na Windows można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/making-it-easier-to-get-to-the-onenote-app-on-windows/ba-p/3642219

Polecamy również w kategorii Microsoft 365