Menu kategorii
 • OneDrive z nowym wieloplatformowym API

  OneDrive z nowym wieloplatformowym API

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:16
  24.02.2015
  3448 wyświetleń

  Microsoft przedstawił dziś nowy API dla OneDrive, który pomoże deweloperom zintegrować swoje aplikacje z chmurą. Firma dba o wizerunek otwartości na inne platformy i zewnętrzne aplikacje, zachęcając programistów do współpracy.

  Nowe API zostało wydane pod nazwą RESTful. Microsoft wyróżnia sześć jego najważniejszych cech:

  • Sprawna synchronizacja plików - zapisz listę zmian w plikach i folderach, by skutecznie synchronizować duże pakiety plików.
  • Obsługa dużych plików - łatwe przesyłanie plików o rozmiarach do 10 GB.
  • Adres URL jako źródło - możliwość przesyłania plików do chmury wprost z adresu URL.
  • Foldery specjalne - skróty do folderów w OneDrive będą działać, nawet gdy foldery zostaną przeniesione.
  • Wyszukiwanie plików - znajdź plik na podstawie cytatów, nazwy, zawartości lub tagów.
  • Wsparcie dla CORS - dostęp do API OneDrive z poziomu zewnętrznej aplikacji internetowej.

  OneDrive

  Jak twierdzi Microsoft, jego własne aplikacje są budowane za pomocą tego samego API. Od teraz mogą z nich skorzystać także zewnętrzni deweloperzy. "Zaczęliśmy wewnętrznie używać nowego API we wszystkich naszych apkach. Jest więc pewne, że wszyscy, którzy tworzą na tej platformie, używają tych samych narzędzi. Gdy tylko zyskamy dostęp do nowych funkcjonalności, trafią one również do was." - pisze Ryan Gregg, główny menadżer OneDrive. Dzisiejsza aktualizacja to dopiero początek. Kolejne wersje RESTful mają zostać dostarczone w ciągu tego roku. Microsoft jest oczywiście otwarty na feedback użytkowników. Jeśli chciałbyś zobaczyć konkretne funkcjonalności w przyszłych aktualizacjach, nie zapomnij wysłać firmie sugestii! "Nie możemy się już doczekać współpracy z deweloperami w celu poszerzenia zakresu miejsc, w których użytkownicy mogą zrobić więcej ze swoimi plikami, przechowywanymi w OneDrive" - dodaje Gregg, wyszczególniając serwisy, które podjęły już taką współpracę - PicMonkey, PandaDoc i IFTTT.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nowym API, możesz zajrzeć do szczegółowej dokumentacji lub na oficjalny blog OneDrive.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-new-onedrive-api-is-cross-platform-adds-more-features

  Polecamy również w kategorii OneDrive