Menu kategorii
 • OneDrive sam zarchiwizuje nieużywane pliki

  OneDrive sam zarchiwizuje nieużywane pliki

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  15:26
  13.09.2018
  967 wyświetleń

  October 2018 Update Windows 10 wprowadzi do systemu wiele nowości. Wśród nich jest aplikacja Twój telefon z funkcją zarządzania wiadomościami SMS z poziomu komputera, czy nowe doświadczenie schowka z opcją synchronizacji między urządzeniami. Jedna z kolejnych nowości będzie związana z oczyszczaniem dysku twardego i na pewno przypadnie ona do gustu tym użytkownikom, którzy przechowują na swoich komputerach dawno nieużywane pliki.

  Tą funkcją jest automatyczne przenoszenie danych do chmury po określonym czasie i jest ona związana z usługą OneDrive. Wielu użytkowników przechowuje pliki zarówno w chmurze jak i na komputerze. W chmurze - bo bezpiecznie, na komputerze - bo pod ręką. Często są to stare dokumenty, rachunki czy pliki graficzne, które w pewnej chwili przestają nam być potrzebne i o nich zapominamy. Takie pliki zaśmiecają nasze dyski twarde i niepotrzebnie zajmują miejsce.

  Lokalnie dostępna zawartość z chmury

  Tu z pomocą przyjdzie funkcja przenoszenia takich plików do trybu online. Po maksymalnie 30 dniach, nieużywane pliki, które wcześniej były zapisane w OneDrive, ale były dostępne również w trybie offline, zostaną ponownie przeniesione do trybu online. Zwracamy przy tym uwagę, że pliki oznaczone flagą Zawsze zachowuj na tym urządzeniu nie będę podlegały działaniu opisywanej funkcji.

  My testowaliśmy już tę funkcję i trzeba przyznać, że działa po prostu dobrze i zgodnie z opisem. Niedługo przed publiczną premierą October 2018 Update pojawi się obszerny poradnik konfiguracji funkcji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/09/13/windows-10-october-2018-updates-new-feature-will-free-up-your-disk-space-when-needed/

  Polecamy również w kategorii Windows 10