Menu kategorii
 • OneDrive przestanie działać na Windows 7, 8 i 8.1. Sprawdź daty końca wsparcia

  OneDrive przestanie działać na Windows 7, 8 i 8.1. Sprawdź daty końca wsparcia

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:13
  05.11.2021
  1560 wyświetleń

  Microsoft zapowiedział koniec wsparcia dla aplikacji desktopowej OneDrive w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. W pierwszej kolejności przestaną być dostarczane aktualizacje programu, a następnie zostanie wyłączona synchronizacja plików. Sprawdzamy, kiedy dokładnie należy spodziewać się zmian i czym są podyktowane.

  Aby skoncentrować zasoby na nowych technologiach i systemach operacyjnych oraz zapewnić użytkownikom najbardziej aktualne i bezpieczne środowisko, od 1 stycznia 2022 r. aktualizacje aplikacji desktopowej OneDrive (w wersji osobistej) przestaną być dostarczane na urządzenia z Windows 7, 8 i 8.1. Aplikacje OneDrive działające w tych systemach operacyjnych przestaną synchronizować się z chmurą 1 marca 2022 r. Po 1 marca 2022 r. Twoje pliki osobiste nie będą już synchronizowane i powinny być przesyłane oraz powinno się uzyskiwać do nich dostęp bezpośrednio w OneDrive dla sieci Web.
  — OneDrive Team, Microsoft

  Aby uniknąć zakłóceń, Microsoft zaleca aktualizację systemu operacyjnego do Windows 10 lub Windows 11. W przypadku komputerów, które nie spełniają wymagań systemowych Dziesiątki ani Jedenastki, można tworzyć kopie zapasowe plików, przesyłając je ręcznie do aplikacji internetowej OneDrive. Łącząc się z nią poprzez przeglądarkę, nadal będzie można uzyskiwać dostęp, edytować i udostępniać pliki na wszystkich urządzeniach.

  Opisane wyżej zmiany nie dotyczą OneDrive dla firm, dla którego zaczną obowiązywać inne zasady: od 1 stycznia 2022 r. wsparcie dla tej aplikacji będzie dostosowane do cyklu wsparcia Windows. Oznacza to, że w przypadku Windows 8.1 wsparcie wygaśnie 10 stycznia 2023 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/end-of-support-for-onedrive-desktop-application-on-windows-7-8/ba-p/2929066

  Polecamy również w kategorii OneDrive