OneDrive na Androida ze wsparciem dla Chromecast i ulepszeniami PDF

OneDrive na Androida ze wsparciem dla Chromecast i ulepszeniami PDF

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:34
19.04.2021
2729 wyświetleń

W ostatnich miesiącach OneDrive na Androida otrzymał parę ciekawych funkcji, takich jak nowy ekran główny, wsparcie dla wideo 8K czy nowe doświadczenie FAQ. W zeszły weekend doszło do tego wsparcie dla Chromecast, ale na tym nie koniec. Według harmonogramu Microsoft planuje dorzucić kolejne ulepszenia — tym razem związane z obsługą PDF.

Ostatnia aktualizacja wprowadza do OneDrive na Androida jedną z mocniej wyczekiwanych funkcji. Aplikacja pozwala teraz wyświetlać pliki multimedialne na odbiorniku Chromecast lub TV z kompatybilnego urządzenia. Aby z tego skorzystać, otwieramy dowolne zdjęcie lub film w aplikacji OneDrive na Androida i stukamy ikonę transmitowania na górnym pasku narzędzi. Po wybraniu urządzenia docelowego możemy cieszyć się oglądaniem zawartości na dużym ekranie.

Kolejne nowości mają dopiero nadejść. Jak wynika z harmonogramu zmian w Microsoft 365, użytkownicy OneDrive na Androidzie mają wkrótce otrzymać:

  • Wsparcie dla trybu ciemnego: użytkownicy będą mogli zmienić wygląd plików PDF, wybierając jeden z trzech głównych trybów kolorystycznych: trybu dziennego, trybu nocnego i sepii.
  • Wsparcie dla nawigacji po spisie treści: użytkownicy będą mogli zobaczyć zarys spisu treści i użyć go do nawigacji.
  • Wsparcie dla przeskakiwania na konkretną stronę: użytkownicy będą mogli poruszać się po dokumencie PDF, wpisując numer strony w menu "Przeskocz na stronę".

OneDrive na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-onedrive-app-android-chromecast/

Polecamy również w kategorii Android