Menu kategorii
 • OneDrive liderem w udostępnianiu i synchronizacji według Forrester Research

  OneDrive liderem w udostępnianiu i synchronizacji według Forrester Research

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:43
  06.12.2017
  1898 wyświetleń

  OneDrive zdobywa uznanie nie tylko w Magicznym Kwadrancie Gartnera. Microsoft poinformował dziś, że został uznany przez Forrester Research jako lider w synchronizacji plików i udostępnianiu dla firm. W najnowszym rankingu Cloud Enterprise File Sync and Share (zwanym też raportem Wave) badacze rynku umieścili Microsoft w kręgu liderów - najwyżej pod względem obecnej oferty i na drugiej pozycji pod względem strategii.

  OneDrive

  Dla giganta z Redmond owo wyróżnienie jest znaczące, bowiem stawia firmę w ścisłej czołówce dostawców chmury, a rankingami od Forrester Research czy Gartnera kieruje się przy wyborze rozwiązań wiele liczących się przedsiębiorstw. Microsoft sam również zadbał o to, by nowym wyróżnieniem się pochwalić. "Raport Forrestera podaje, że 'Microsoft oferuje kompleksowe [funkcje] kolaboracji', zaś OneDrive 'dostarcza narzędzi produktywnych dla pracowników, możliwości udostępniania plików i zarządzania zawartością, które w coraz większym stopniu napędzają usługi kognitywne zorientowane na zawartość'. Forrester odnotował też nasz serwis adaptacji i wdrażania, pisząc, że 'Microsoft pomaga klientom w migracji z systemów on-premise przy pomocy programu FastTrack; spełniający warunki klienci mogą przenosić pliki bez żadnych opłat'" - napisał na blogu zespół OneDrive.

  OneDrive

  Microsoft skorzystał z okazji, by podkreślić swoje zaangażowanie w czynienie OneDrive najlepszym sposobem na udostępnianie plików i współpracę. OneDrive doczekał się też małego podsumowania właściwości, które miałyby tłumaczyć jego pozycję w rankingu:

  • Najlepsze cechy Office 365 - OneDrive jest dołączony do subskrypcji Office 365 i stanowi jedyne rozwiązanie pozwalające edytować i współtworzyć dokumenty Office w przeglądarce i aplikacjach mobilnych i desktopowych, a towarzyszą temu inteligentne wglądy i możliwości odkrywania napędzane przez Microsoft Graph.
  • Wsparcie dla szerokiego wachlarza typów plików - OneDrive może przechowywać pliki dowolnego typu, a jeśli chodzi o podgląd, to oprócz formatów Office posiada wsparcie dla ponad 270 typów, w tym Adobe Photoshop (PSD), Illustrator (AI), Acrobat (PDF), pliki wideo, formaty 3D formats i obrazy DICOM.
  • Bezpieczeństwo IT - OneDrive korzysta z mechanizmów bezpieczeństwa Microsoftu, takich jak Data Loss Prevention (DLP), eDiscovery, Customer Key (BYOK) i kontroli utrzymania danych.
  • Elastyczność wdrażania - klienci mogą wybrać swój model wdrażania - w chmurze, hybrydowy lub on-premise. Klienci przechodzący do chmury mogą skorzystać z bezpłatnych usług FastTrack.
  • Pozycja lidera i spełnianie zasad - sieć Microsoftu liczy ponad 100 centrów danych na świecie, zaś firma spełnia wiele standardów prywatności i bezpieczeństwa, w tym ISO 27001, AICPA SOC 1/2/3, FISMA, FedRAMP, FERPA, EU Model Clauses i GDPR.

  W rankingu Forrester uwzględnił 11 dostawców chmury. W kręgu liderów obok Microsoft znaleźli się jeszcze Box, Google i Citrix. Ze szczegółami raportu zapoznać się można na stronie Forrester.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/12/06/microsoft-onedrive-recognized-as-a-forrester-wave-leader-in-enterprise-file-sync-and-share/?eu=true

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm