Menu kategorii
 • OneDrive dla Firm najczęściej używanym dyskiem chmurowym w biznesie

  OneDrive dla Firm najczęściej używanym dyskiem chmurowym w biznesie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:49
  21.05.2018
  1795 wyświetleń

  Spiceworks przepytał 544 amerykańskich i europejskich przedsiębiorstw, by dowiedzieć się, czy używają dysków w chmurze, a jeśli tak, to jakich. Okazuje się, że w ten sposób dane przechowuje 8 na 10 biznesów, z czego ponad połowa używa OneDrive dla Firm. Wnioski z ankiety to również ciekawe wykresy przedstawiające użycie poszczególnych chmur w małych, średnich i dużych firmach oraz plany rozpoczęcia ich używania.

  OneDrive dla Firm

  80% respondentów z USA i Europy używa już dysków w chmurze, a 16% planuje dopiero zacząć w ciągu 2 najbliższych lat. Korzystający z tego sposobu przechowywania danych najczęściej wybierają OneDrive dla Firm (51%), a także najczęściej planują zacząć go używać (6% w ciągu najbliższych 12 miesięcy i 4% w ciągu najbliższych 1-2 lat). 34% badanych używa Google Drive i Dropboksa. Dalsze miejsca należą do Apple iCloud Drive (13%), Box (6%), Citrix ShareFile (6%) i Amazon Drive (3%). Suma punktów procentowych oczywiście wykracza poza 100%, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, by używać wielu chmur jednocześnie.

  OneDrive dla Firm - ankieta 2018

  Co ciekawe, udział OneDrive dla Firm na rynku dysków w chmurze stale rośnie. Ostatnie badanie Spiceworks z marca 2016 r. wykazało, że OneDrive używało tylko 31% biznesów, podczas gdy 33% należało do Dropbox, a 27% do Google Drive. Udział ten będzie najprawdopodobniej nadal rósł i to szybciej, niż w przypadku konkurencji. Znacznie więcej ankietowanych (w sumie 10%) wyraziło chęć wdrożenia OneDrive w okresie do 2 najbliższych lat. W odniesieniu do pozostałych chmur chęć taką wyraziło tylko 1-3% badanych. Tylko co trzecia firma nie ma planów względem OneDrive.

  OneDrive dla Firm - ankieta 2018

  Ostatni wykres pokazuje użycie poszczególnych dysków w małych (kolor pomarańczowy), średnich (żółty) i dużych firmach (zielony). Od razu w oczy rzuca się fakt, że OneDrive prezentuje trend odwrotny niż w przypadku większości konkurencji. Dysk w chmurze Microsoftu najwięcej klientów ma wśród dużych firm i udział ten spada wraz z rozmiarem firmy. To zupełnie odwrotnie, niż u największego konkurenta w postaci Google Drive. Udziały pozostałych chmur są już bardziej zróżnicowane.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.benzinga.com/pressreleases/18/05/r11747825/spiceworks-study-reveals-microsoft-onedrive-now-most-commonly-used-clo

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm