Menu kategorii
 • OneDrive, Teams i SharePoint podnoszą maksymalny rozmiar pliku do 250 GB

  OneDrive, Teams i SharePoint podnoszą maksymalny rozmiar pliku do 250 GB

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:18
  12.01.2021
  1278 wyświetleń

  Dzisiejsze pliki potrafią ważyć naprawdę dużo. Gdy ekrany Full HD są już normą, a telewizory 4K czy nawet 8K tanieją, wpatrywanie się w pikselozę staje się bolesne. O ile nie streamujemy wszystkiego (co zresztą nie jest możliwe) lub też pracujemy z dużymi plikami, np. przy montażu wideo, modelowaniu 3D, projektowaniu CAD czy projektach naukowych z dużymi zestawami danych, gdzieś to wszystko trzeba pomieścić. I o ile pojemność dysków (tradycyjnych i chmurowych) nie jest aż takim problemem, to stajemy w obliczu innego: limitu rozmiaru pojedynczego pliku.

  Do tej pory Microsoft 365 spełniał pod tym względem potrzeby zdecydowanej większości użytkowników, pozwalając im wgrywać pliki o rozmiarze nieprzekraczającym 100 GB. Gdy jednak praca i nauka zdalna stały się codziennością wielu milionów nowych osób, wyłoniły się też nowe (i większe) potrzeby. Z tego względu Microsoft także zmienił swoje zasady:

  Z przyjemnością ogłaszamy, że ułatwiamy Wam bardziej niż kiedykolwiek przechowywanie, synchronizowanie i udostępnianie dużych plików w Microsoft 365. Nasze najnowsze ulepszenie pomoże podnieść limit przesyłanych plików w Microsoft 365 ze 100 GB do 250 GB — co obejmuje upload plików do SharePointa, Teams i OneDrive. Teraz więc będziecie mogli łatwo udostępniać duże pliki, takie jak modele 3D nowego budynku, wideo reklamowe dla klienta kręcone w 8K, duży zestaw danych dla testów szczepionki, projekty badawcze czy wideo dla projektów edukacyjnych. Zmiana ta jest aplikowana nie tylko dla firm i szkół. Jeśli używacie OneDrive do celów osobistych, możecie z łatwością wgrać album rodzinny wideo, aby udostępnić go krewnym, lub przesłać plik zip zawierający dużą grę PC dla Waszych przyjaciół.
  — Ankita Kirti, Product Marketing Manager w Microsoft 365

  Microsoft wyjaśnia, że limit 250 gigabajtów udało się osiągnąć poprzez optymalizację działania magazynowania i uploadu. Każdy plik dzielony jest na części, a każda z nich jest szyfrowana unikalnym kluczem. Wszystkie pliki mają kopie zapasowe w Azure Storage, co zapewnia wysoką dostępność i wydajność. Nie należy martwić się również przesyłaniem tak dużych plików w całości. Dzięki synchronizacji różnicowej w OneDrive pobierane są jedynie te fragmenty plików, które uległy zmianie (różnią się od wersji pliku na danym urządzeniu). Wsparcie dla plików do 250 GB będzie wdrażane etapami pod koniec stycznia, a ogólnej dostępności możemy się spodziewać pod koniec tego kwartału.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-onedrive-blog/gain-more-flexibility-with-250-gb-file-size-support-in-microsoft/ba-p/1847728

  Polecamy również w kategorii OneDrive