Ogrom nowości trafia do Teams!

Ogrom nowości trafia do Teams!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
19:00
13.10.2022
980 wyświetleń

Na trwającej konferencji Microsoft Ignite 2022 zapowiedzianych zostało bardzo dużo nowości i ulepszeń, które trafią do aplikacji Microsoft Teams. Dzięki nim praca zespołowa będzie jeszcze łatwiejsza, bardziej elastyczna i integralna. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy od razu do nowości, bo ich lista jest naprawdę długa.

Spotkania

Awatary Mesh

Nowe awatary Mesh zapewnią nam elastyczność i możliwość wyboru sposobu, w jaki będziemy prezentowani na spotkaniach w Teams. Możliwe będzie zaprojektowanie do trzech unikalnych animowanych awatarów, korzystając przy tym z setek opcji: atrybutów fizycznych, akcesoriów i wielu więcej. Co więcej, za pomocą awatarów Mesh będziemy mogli wyrazić nasze emocje i to bez potrzeby włączania kamery. Mesh są już dostępne w wersji zapoznawczej aplikacji Teams.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Excel Live

Excel Live to nowa, potężna funkcja, która umożliwia uczestnikom interakcję i edycję arkusza Excel bezpośrednio w samym spotkaniu. Nie musisz nawet uruchamiać programu Excel na swoim urządzeniu. Udostępnione okno spotkania staje się interaktywną kanwą bez konieczności opuszczania ekranu spotkania lub otwierania pliku osobno. Excel Live będzie wdrażany do Teams jeszcze w tym miesiącu!

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Adnotacje podczas spotkań

Adnotacje podczas spotkań wykorzystywać będą bogaty zestaw narzędzi i obszar roboczy aplikacji Whiteboard, umożliwiając rysowanie, pisanie i reagowanie bezpośrednio na zawartości udostępnionej na spotkaniu w Teams. Funkcja ta jest już ogólnie dostępna.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Cameo w PowerPoint

Cameo to nowe środowisko programu PowerPoint, które integruje obraz z kamery w aplikacji Teams z prezentacją PowerPoint. PowerPoint Cameo pozwala dostosować sposób i miejsce wyświetlania twojego obrazu kamery na slajdach, a także oferuje zalecenia dotyczące projektowania w celu optymalnego wyświetlania. Funkcja Cameo w PowerPoint Live w Teams jest juz ogólnie dostępna.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Ulepszenia w trybie Razem

Tryb Razem podczas spotkań Teams sprawia, że uczestnicy czują się, jakby byli razem w tym samym pomieszczeniu. Dzięki najnowszym ulepszeniom w trybie Razem organizatorzy i prezenterzy spotkań mogą przydzielać konkretne miejsca uczestnikom spotkania. Możliwe jest także wybranie wyświetlania trybu Razem innym uczestnikom. Funkcje te są już ogólnie dostępne.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Nowości w Microsoft Polls

Od teraz podczas spotkań można organizować ankiety, aby zmotywować uczestników do większej aktywności i zaangażowania. Ankiety są już ogólnie dostępne.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Czat i współpraca

Nowe i odświeżone kanały

Microsoft postanowił mocno odświeżyć widok kanałów w zespołach w aplikacji Teams, tak aby ułatwić współpracę i skoncentrowanie się na ważnych sprawach. Nowy układ zawiera najnowsze wpisy na górze, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo śledzić najnowsze konwersacje. Co więcej, teraz tworząc nowy wpis, możemy wybrać jeden z wielu jego typów, aby jeszcze lepiej określić charakter konwersacji. Nowe kanały w Teams będą dostępne jeszcze w tym roku w wersji zapoznawczej.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Rozszerzone reakcje

Dotychczas mogliśmy skorzystać tylko z kilku podstawowych reakcji. Wkrótce możliwe będzie skorzystanie z ponad 800 emotikon do wyrażania emocji w wiadomościach, a nawet w Outlooku. Rozszerzone reakcje dostępne będą ogólnie już w listopadzie.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Sugerowane odpowiedzi na czacie grupowym

Zamiast tracić czas na wpisywanie rutynowej odpowiedzi na przychodzącą wiadomość, po prostu można wybrać jedną z sugerowanych odpowiedzi za pomocą kliknięcia. Sugerowane odpowiedzi wykorzystują uczenie maszynowe. Funkcja dostępna będzie jeszcze w październiku.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Polecane osoby podczas tworzenia nowej wiadomości

Microsoft w wielu obszarach stawia na oszczędność czasu. Korzystając ze sztucznej inteligencji, czat aplikacji Teams pomoże w inicjowaniu nowych rozmów, polecając nam współpracowników na podstawie naszej wcześniejszej współpracy. Funkcja dostępna będzie pod koniec tego roku.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Ulepszone @wzmianki

Do czatu grupowego będzie można dodawać nowe osoby za pomocą @wzmianek, bez potrzeby ręcznego ich wyszukiwania w okienku dialogowym. Ponadto w czatach będzie można skorzystać ze wzmianki @wszyscy, aby szybko zwrócić uwagę na ważną kwestię wszystkich uczestników. Obie funkcje dostępne będą pod koniec tego roku.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Usuwanie czatów

Usuwanie czatów jest jedną z tych funkcji, których bardzo brakowało wielu użytkownikom. Pod koniec tego roku do Teams trafi funkcja usuwania czatów, które nie są nam już potrzebne, bez wpływu na innych uczestników tej samej rozmowy.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Planowanie wysyłania wiadomości

Tak jak w Outlooku możemy ustawić godzinę wysłania wiadomości e-mail, tak też będziemy mogli wkrótce zrobić w Teams. Możliwe będzie ustawienie daty i godziny wysłania wiadomości w czacie. Co więcej, Teams sam będzie sugerował nam, kiedy najlepiej wysłać wiadomość do osoby nieobecnej. Teams analizować będzie godziny aktywności, aby dostarczyć wiadomość w najlepszym możliwym momencie.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Klipy wideo

Krótka forma wideo staje się coraz popularniejsza w komunikacji. Także w Teams możemy załączyć do czatu krótki klip wideo, aby przekazać ważną kwestię, którą trudno byłoby opisać. Funkcja klipów wideo jest już dostępna w aplikacji na komputerach stacjonarnych, a do końca roku będzie dostępna w zapoznawczej wersji Teams na urządzeniach mobilnych.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Godziny pracy i lokalizacja

Wkrótce w Teams będziemy mogli określić, a nawet zaplanować, z jakich miejsc pracujemy: z biura czy zdalnie z domu. Dzięki temu ułatwimy planowanie spotkań i koordynowanie zadań. Funkcja dostępna będzie w wersji zapoznawczej pod koniec tego roku.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Microsoft Loop w większej liczbie miejsc

Microsoft Loop to nowa tegoroczna aplikacja dostępna w ramach subskrypcji Microsoft 365. Dotychczas skorzystać z niej mogliśmy w czatach Teams w celu tworzenia na żywo różnego rodzaju treści. Wkrótce składniki aplikacji Loop dostępne będą także w aplikacjach Word dla sieci Web, Whiteboard oraz Outlook dla systemu Windows i Outlook dla sieci Web. Funkcja trafi do powyższych aplikacji w wersji zapoznawczej do końca tego roku.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Telefon i Kontakty

 • Teams Phone Mobile jest teraz ogólnie dostępny. Umożliwia on firmom używanie jednego numeru z obsługą karty SIM dla telefonu Teams Phone służącego jako telefon stacjonarny, komórkowy i numer w Teams. Teams Phone Mobile jest już dostępny w sieci Rogers w Kanadzie i Telia w Szwecji. Verizon, Deutsche Telekom, British Telecom i Swisscom dostępne będą wkrótce.
 • Na początku 2023 roku możliwe będzie zarządzanie preferencjami dotyczącymi przekierowywania połączeń, gdy prowadzimy inną rozmowę.
 • Historia połączeń doczekała się nowego wyglądu, aby jeszcze lepiej prezentować, w jaki sposób połączenia zostały odebrane, przekazane dalej lub odrzucone. Z tego miejsca można także uzyskać dostęp do nagrań, transkrypcji połączeń i poczty głosowej.
 • Wprowadzono federacyjne połączenia grupowe bez żadnych opłat za korzystanie z sieci PSTN.
 • Zaktualizowano interfejs użytkownika urządzeń telefonicznych Teams i ulepszono jego interfejs.
 • Zintegrowano urządzenia cyfrowe rozszerzonej telekomunikacji bezprzewodowej DECT z bramą SIP.
 • Wprowadzono obsługę telefonów analogowych SIP Gateway.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Pokoje i urządzenia

 • Inteligentna kamera w centrum pomieszczenia - Yealink SmartVision 60 jest pierwszą kamerą panoramiczną 360 stopni zaprojektowaną do pomieszczeń Teams. Kamera zapewni wiele strumieni wideo, umożliwiając uczestnikom zobaczenie każdej osoby w sali. Kamera obsługuje aktywne śledzenie mówcy, a wkrótce ma także identyfikować uczestników. Kamera ma trafić do sprzedaży na początku 2023 roku.
 • Cisco zostanie wkrótce partnerem Microsoft Teams Rooms Certified Devices, rozszerzając portfolio certyfikowanych urządzeń dostępnych do wdrożenia w Teams Rooms. Cisco planuje pierwsze urządzenia na początek 2023 roku.
 • Signature Microsoft Teams Rooms - Microsoft zmienił układ mebli, sprzęt, technologię i konfigurację sali, aby stworzyć środowisko, w którym zarówno uczestnicy w pokoju, jak i zdalni czują się bardziej zaangażowani, a interakcje są bardziej naturalne.
 • IntelliFrame - technologia ta poprawia koncentrację i kadrowanie uczestników spotkania w pokoju, dzięki czemu uczestnicy spotkania i ci przebywający w pokoju, mają własne, indywidualne kadry w galerii wideo.
 • Wyświetlacze Teams - Microsoft poszerza swoje portfolio wyświetlaczy Teams do budowania biur. Yealink DeskVision A24 to duży monitor z 24-calowym ekranem, który może być używany jako samodzielne urządzenie do współpracy z Teams lub podłączony do komputera jako drugi ekran.
 • Microsoft Presenter+ - służy do kontrolowania prezentacji podczas spotkania. Można go używać do poruszania się pomiędzy slajdami w prezentacji, do wyciszania i włączania głośności, kierowania wskaźnikiem na ekranie, do podnoszenia i opuszczania ręki, czy szybkiego dołączania do spotkania. Microsoft Presenter+ korzysta z łączności Bluetooth, co pozwala na sterowanie spotkaniem niekoniecznie przy komputerze. Możemy prowadzić spotkanie kilka metrów z dala od komputera, na przykład na stojąco w sali konferencyjnej.
 • Ulepszone wideo w Teams - do portfolio urządzeń osobistych zgodnych z Teams trafia kamera Logitech Brio 505, która świetnie sprawdzi się podczas spotkań hybrydowych i pozwali na lepszą kontrolę nad tym, co aktualnie prezentujemy uczestnikom.
 • Surface Headphones 2+ z certyfikatem Teams - to pierwsze urządzenie, które obsługuje natywny Bluetooth. Dzięki temu zapewnia wyższy poziom elastyczności i wygody w pracy hybrydowej. Aby dołączyć do spotkania w Teams, wystarczy nacisnąć przycisk bezpośrednio na słuchawkach.

Microsoft Teams Premium

Microsoft Teams Premium

Microsoft Teams Premium to nowa, dodatkowa wersja aplikacji Teams, która zapewnia lepsze i bardziej zaawansowane funkcje znane z komunikatora Teams. Między innymi Teams Premium wprowadza ulepszone spotkania, seminaria i webinary. Od teraz będą one jeszcze lepiej spersonalizowane, inteligentne i bezpieczne.

Microsoft Teams Premium w wersji zapoznawczej zostanie udostępniony już w grudniu, a jego oficjalna premiera będzie miała miejsce w lutym 2023 roku. Niektóre z poniższych funkcji nie będą od razu dostępne. Na przykład inteligentne spotkania będą wdrażane dopiero w pierwszej połowie 2023 roku. Przyjrzyjmy się teraz temu, co do zaoferowania będzie miał Microsoft Teams Premium.

Przewodnik po spotkaniach

Przewodnik po spotkaniach pozwoli łatwo wybrać odpowiednią konfigurację spotkania na podstawie tematów dyskusji i odbiorców. Przewodnik będzie ponadto posiadał wstępną konfiguracji opcji spotkania: kto może ominąć poczekalnię, kto może być prezenterem itd.

Microsoft Teams Premium

Własny branding spotkań

W Teams Premium będziemy mogli spersonalizować część wizualną planowanych spotkań. Między innymi możliwe będzie ustawienie własnego logotypu i tła w poczekalni, tła w spotkaniach i własnych scen w trybie Razem.

Microsoft Teams Premium

Zaawansowana ochrona spotkań

Dzięki zaawansowanej ochronie spotkań, organizacje będą mogły chronić swoje poufne dyskusje i dane. Możliwe będzie wprowadzenie znaku wodnego czy też kontroli nad tym kto może nagrywać spotkanie. Dla subskrybentów Microsoft 365 E5 dostępne będą etykiety wrażliwości, które także będą mogły być wdrożone do Teams Premium.

Microsoft Teams Premium

Inteligentne podsumowania

Funkcja inteligentnych podsumowań pomoże nam zapoznać się ze spotkaniami, w których nie mieliśmy czasu wziąć udziału. Na podstawie nagrań i transkrypcji zebrane zostaną dla nas najważniejsze i najciekawsze fragmenty ze spotkań, które pozwolą nam zapoznać się z ważnymi dla nas informacjami. Microsoft mówi, że wykorzystana zostanie sztuczna inteligencja, która generować będzie zadania ze spotkań, tak aby nic nas nie ominęło. Ponadto generowane będą automatyczne rozdziały, znaczniki na osi czasu informujące o ważnych momentach w spotkaniu (np. gdy wymieniono nasze imię i nazwisko), a także wybrane fragmenty z transkrypcji (np. od osób, z którymi najczęściej współpracujemy).

Tłumaczenie na żywo napisów

Teams Premium wspierać będzie tłumaczenie napisów na żywo dla aż 40 języków. Jeśli nawet dołączymy do spotkania, w którym udział biorą osoby mówiące w obcych językach, Teams na żywo zapewni nam transkrypcję w naszym języku, tak aby nic nas nie ominęło.

Microsoft Teams Premium

Zaawansowane Wirtualne wizyty

Wirtualne wizyty będą funkcją dedykowaną firmom prowadzącym spotkania B2C (z klientami). Dzięki nim będziemy mogli wykorzystać Teams Premium do sprzedaży, obsługi klienta, wirtualnych porad medycznych, konsultacji w zakresie bankowości, pomocy technicznej i wielu więcej. Zaawansowane funkcje Wirtualnych wizyt w Teams Premium pomogą Twojej organizacji osiągnąć doskonałą obsługę klientów za pomocą poniższych funkcji:

 • Aplikacja Wirtualne wizyty i widok kolejki - dzięki jednej aplikacji do planowania, zarządzania i śledzenia informacji będzie można łatwo śledzić status klienta i odpowiednio obsłużyć kolejnych.
 • Niestandardowa poczekalnia - możliwe będzie stworzenie spersonalizowanej poczekalni, aby oczekujący klienci od początku mieli pozytywne wrażenie.
 • Analityka na poziomie działu i organizacji - w Teams Premium możliwy będzie wgląd w dane biznesowe, wykresy trendów, wskaźniki nieobecności czy czasu oczekiwania.
 • Powiadomienia SMS i obsługa przez przeglądarkę - potwierdzenia spotkań wysyłane będą mogły być przez SMS. Co więcej, klienci nie będą musieli posiadać aplikacji Teams na telefonie, aby dołączyć do spotkania.

Zaawansowane webinary

W aplikacji Teams Premium wdrożone zostanie nowe, zaawansowane środowisko do prowadzenia webinarów, w którym znajdziemy:

 • Lista oczekujących na rejestrację i ręczne zatwierdzanie - możliwe będzie włączenie listy oczekujących uczestników na zarejestrowanie czy też ręczne zatwierdzanie zarejestrowanych uczestników.
 • Automatyczne e-maile z przypomnieniami - uczestnicy po zarejestrowaniu będą mogli otrzymywać automatyczne przypomnienia o webinarze.
 • Wirtualny zielony pokój - umożliwi on organizatorom i prezenterom wspólne spotkania i przygotowania w wirtualnym pokoju przed rozpoczęciem transmisji na żywo.
 • Zarządzanie tym, co widzą uczestnicy - w Teams Premium jeszcze wygodniej będzie można zarządzać tym, co w danej chwili widzą uczestnicy na swoich ekranach.

Microsoft Teams Premium

Aktualną ofertę na aplikacje Teams i subskrypcje Microsoft 365 zawierające komunikator Teams znajdziesz w naszym Sklepie CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-microsoft-ignite-2022/ba-p/3614158

Polecamy również w kategorii Teams