Odkrywanie hasła trafiło do Chrome Canary

Odkrywanie hasła trafiło do Chrome Canary

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:08
29.08.2019
1039 wyświetleń

Hasło powinno być skomplikowane. To jest prosta zasada, którą niestety niewielu użytkowników Internetu traktuje poważnie. "qwerty" ""abcd" "haslo1" to humorystyczne, ale niestety po części prawdziwe przykłady najczęściej wykorzystywanych haseł. To wręcz zaproszenie do włamania i przejęcia naszych danych. Niestety skomplikowane hasła są nie tylko trudne do złamania, ale co gorsze, trudne do zapamiętania.

Gdy musimy wpisywać skomplikowane hasło ręcznie, bywa to naprawdę frustrujące. Bo jeśli nasza pamięć nas nie zawodzi, to zawsze zawieść może klawiatura albo nasze palce, które nieopatrznie wcisnęły zły klawisz. Ileż to razy zmuszeni byliśmy ponownie wpisywać hasło przez jedną literówkę... kilka razy.

Odkrywanie hasła Google Chrome

Rozwiązanie tego jest proste i znane od dawna użytkownikom choćby przeglądarki Microsoft Edge. Podgląd wpisywanego hasła to prosty sposób na uniknięcie pomyłki. Ukrycie hasła ma na celu ochronę przed niepowołanym wzrokiem innych osób. Jeśli jednak nie obawiamy się otoczenia, to można hasło spokojnie odkryć, choćby na chwilę, by sprawdzić jego poprawność.

W Chrome Canary 78.0.3895 również pojawiła się ta opcja, choć na razie działa tylko dla portalu Reddit i usługi Disqus. Od teraz podczas wpisywania hasła po prawej stronie pola pojawi się ikonka oka, która pozwoli odkryć hasło. By włączyć tę funkcję, nie trzeba aktywować żadnej flagi. Choć na razie jest w fazie testów, to ta przydatna funkcja powinna pojawić się wkrótce w stabilnej wersji Google Chrome.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techdows.com/2019/08/chrome-78-canary-adds-reveal-button-to-the-password-field.html

Polecamy również w kategorii Chrome