Menu kategorii
 • Obiekty Web Slice

  Obiekty Web Slice

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  04.01.2010
  4420 wyświetleń

  Obiekty Web Slice to elementy stron sieci Web, które użytkownik może zasubskrybować. Daje to możliwość otrzymywania informacji o zaktualizowaniu danej zawartości - takiej jak aktualny kurs walut lub zmieniająca się cena przedmiotu na internetowej aukcji - z poziomu ulubionych witryn sieci Web. Po zasubskrybowaniu obiektu Web Slice jest on wyświetlany w postaci łącza na pasku ulubionych. Po aktualizacji obiektu łącze na pasku ulubionych będzie wyświetlane pogrubioną czcionką.

  Obiekty Web Slice na stronie

  Obecność obiektów Web Slice na stronie sieci Web poznamy po tym, że na pasku poleceń widoczny będzie przycisk Obiekt Web SlicePrzycisk Web Slice. Przycisk ten będzie także widoczny obok zawartości, która jest dostępna dla tej funkcji.

  Aby dodać obiekt Web Slice do subskrybowanych, klikamy przycisku danego obiektu bezpośrednio na stronie, bądź z listy dostępnej po wciśnięciu przycisku Obiekt Web Slice na pasku poleceń. W nowym oknie dialogowym wybieramy Dodaj do paska ulubionych. Od tej chwili będziemy szybko mogli zorientować się, czy pojawiły się nowe dane dla wybranych obiektów – wystarczy rzucić okiem na pasek ulubionych. Ale to nie wszystko, możemy dodatkowo ustawić powiadomienie dźwiękowe o każdej aktualizacji. W Internet Explorerze klikamy przycisk Narzędzia, a następnie wybieramy polecenie Opcje internetowe. Po wybraniu karty Zawartość na samym dole znajdziemy przycisk Ustawienia w sekcji Źródła i obiekty Web Slice. W oknie dialogowym Ustawienia źródeł danych i obiektów Web Slice zaznaczamy jedno lub oba z pól wyboru: Odtwórz dźwięk po znalezieniu źródła danych lub obiektu Web Slice na stronie sieci Web i Odtwarzaj dźwięk w razie aktualizacji monitorowanego źródła lub obiektu Web Slice.

  Opcje Web Slice

  Z czasem jednak pasek ulubionych może napęcznieć od nadmiaru subskrybowanych danych, z których w części już pewnie dawno nie korzystamy. Warto wiec pousuwać zbyteczne odnośniki. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć jego pozycję na pasku ulubionych prawym przyciskiem myszki i wybrać polecenie Usuń. Potwierdzamy nasz wybór w okienku dialogowym i to wszystko – obiekt Web Slice nie będzie subskrybowany.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Internet Explorer 8