Nvidia GeForce 472.12 to pierwszy oficjalny Game Ready Driver dla Windows 11

Nvidia GeForce 472.12 to pierwszy oficjalny Game Ready Driver dla Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:59
20.09.2021
2234 wyświetlenia

NVIDIA wypuściła aktualizację sterownika WHQL GeForce Game Ready 472.12. Chociaż poprzedni sterownik, wydany 31 sierpnia, wspiera Windows 11, producent podkreślił, że dopiero ten najnowszy jest oficjalnym sterownikiem dla Windows 11. Wspiera on zarówno oficjalne wydanie nowego systemu, jak też spory zestaw mocno wyczekiwanych gier, wliczając w to Alan Wake Remastered, Diablo II: Resurrected, Far Cry 6, Hot Wheels Unleashed, Industria, New World czy World War Z: Aftermath.

W całej swej historii NVIDIA wspierała każdą nową wersję Windows już w dniu jej wydania. Wsparcie to obejmuje dedykowane sterowniki, które zapewniają optymalną wydajność i dostęp do najnowszych funkcjonalności Windows. Już wcześniej certyfikowane sterowniki WHQL (Windows Hardware Quality Labs) wspierały kompilacje poglądowe Jedenastki. Teraz producent wypuścił sterowniki Game Ready i NVIDIA Studio dla oficjalnego wydania Windows 11, które ukaże się 5 października. Co nowego znajduje się w tym wydaniu?

Gracze otrzymują pełne wsparcie dla DirectX 12 Ultimate na kartach graficznych i laptopach z GeForce RTX, właściciele monitorów HDR G-SYNC mogą rozszerzyć gry SDR za pomocą trybu Auto HDR od Microsoft, a karty RTX są gotowe do obsługi DirectStorage.

Twórcy i pracownicy otrzymują nowe sposoby organizowania i zarządzania swoimi pulpitami z użyciem narzędzi przyciągania, rozszerzonej funkcjonalności na wielu monitorach i zaawansowanej obsługi urządzeń z ekranami dotykowymi, sterowaniem głosowym i wprowadzaniem za pomocą pióra.

Osoby korzystające z połączeń webowych i konferencji wideo znajdą niezliczone usprawnienia wraz ze zintegrowanym Microsoft Teams i ulepszeniami NVIDIA Broadcast dzięki zmianom pod maską Windows 11.

Studenci kierunków STEM zyskają teraz dostęp do wiodącej platformy software'owej AI od NVIDIA bezpośrednio na swoich PC z Windows 11: CUDA na Windows Subsystem for Linux (WSL) pozwala studentom STEM uruchamiać AI z akceleracją GPU z użyciem różnorodnych frameworków i aplikacji.

— Andrew Burnes, Technical Marketing Content Editor & Content Tech, NVIDIA

GeForce Game Ready 472.12 WHQL Driver jest już dostępny do pobrania poprzez GeForce Experience.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/windows-11-game-ready-driver/

Polecamy również w kategorii Urządzenia