Menu kategorii
 • Nowy wygląd Power BI na telefonach i tabletach

  Nowy wygląd Power BI na telefonach i tabletach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:27
  02.09.2019
  618 wyświetleń

  Dzięki połączeniu z chmurą i aplikacji Microsoft Power BI możemy pracować z big data i wyciągać wnioski z wizualizacji nawet na urządzeniach ze względnie słabą mocą obliczeniową, takich jak telefony i tablety. Choć prawie wszystko dzieje się po stronie chmury, wyzwaniem jest zaprojektowanie interfejsu tak złożonej aplikacji, by można z niej było sensownie korzystać w warunkach mobilnych. Czy Microsoftowi się to udało? Chyba tak, bo z dumą prezentuje nowy wygląd Power BI na Androida i iOS.

  Nowa odsłona aplikacji wprowadza stronę domową, która zapewnia szybki dostęp do często używanej zawartości i dodatkowo wyświetla nasz firmowy branding. Zawitały też nowe paski nawigacyjne, ułatwiające przedostawanie się do różnych miejsc w aplikacji. Wszystko po to, by można było szybciej i łatwiej znaleźć to, czego potrzebujemy, kiedy tego potrzebujemy.

  Power BI Android, iOS

  Co jeszcze warto wiedzieć o nowym interfejsie? Na samej górze aplikacji wyświetlany jest branding naszej organizacji, dzięki czemu wygląd Power BI jest spójny z innymi aplikacjami służbowymi. Branding ten ustalany jest przez administratora. Na stronie domowej znajdziemy dwie nowe zakładki. Pierwszą z nich jest Szybki dostęp. Na niej znajdziemy elementy, z których ostatnio często korzystaliśmy. Możemy zobaczyć karty z zawartością wraz z jej metadanymi, np. czasem ostatniego odświeżenia. Druga zakładka to Aktywność. Zostanie ona włączona nieco później. Jest to po prostu feed wydarzeń, które dzieją się na naszym koncie Power BI i są z nami związane.

  Jeśli zaś chodzi o nawigację, została ona przebudowana. Zamiast menu "hamburger" w lewym górnym rogu ekranu mamy teraz do dyspozycji dolny pasek nawigacji, pozwalający łatwo przerzucać strony. Jest też pasek górny z dostępem do centrum powiadomień i wyszukiwarki. Wspomniane nowości weszły już w fazę poglądową i można je włączyć z wysuwanego banera na górze ekranu lub z menu bocznego.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/introducing-power-bi-mobile-apps-new-look-preview/

  Polecamy również w kategorii Office 365