Menu kategorii
 • Nowy wygląd Microsoft Store kładzie nacisk na Gaming

  Nowy wygląd Microsoft Store kładzie nacisk na Gaming

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:46
  21.10.2019
  804 wyświetlenia

  Microsoft zawsze był aktywny w dziedzinie gamingu, ale ograniczał swoje działania w zasadzie tylko do platformy Xbox. Jednocześnie Windows 10, z pozycją najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie, który jest w zasadzie jedyną opcją dla zapalonych graczy, jakoś ten temat ignorował, zwłaszcza jeśli chodzi o dystrybucję. Teraz ta sytuacja się zmienia, bo Microsoft zauważył ten potencjał, jaki w tym kontekście tkwi w jego systemie. Pierwszym dużym krokiem było oczywiście uruchomienie Xbox Game Pass dla PC.

  Microsoft Store Gaming

  Microsoft Store mimo porażki UWP nadal żyje i Microsoft chce, by stał się głównym źródłem aplikacji dla użytkowników. Tyczy się to również gier i chyba tutaj właśnie gigant widzi największe szanse powodzenia. Dlatego też ostatni re-design sklepu kładzie spory nacisk na promowanie gier. Oczywiście szczególne miejsce będą tutaj obejmować tytuły Microsoftu takie, jak Minecraft, Gears 5 czy Age of Empires.

  Zawartość sklepu została podzielona na karty i obok Strony głównej znajdziemy właśnie zakładkę Gry, Rozrywkę oraz Organizacje zadań i Okazje. Ogólnie rzecz biorąc, abstrahując już od tematyki gamingu, nowy layout wygląda o wiele lepiej i praktyczniej, choć jest tutaj jeszcze sporo miejsca na ewentualne poprawki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-10-microsoft-store-gets-new-tabbed-interface-that-better-highlights-pc-games-and-deals

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft