Menu kategorii
 • Nowy wygląd Kalendarza w Windows 10 na wyciekłych zrzutach ekranu

  Nowy wygląd Kalendarza w Windows 10 na wyciekłych zrzutach ekranu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:57
  12.09.2019
  2549 wyświetleń

  Microsoft pracuje nad nowym interfejsem aplikacji Kalendarz, który wkrótce będziemy mogli zacząć testować, klikając specjalny przełącznik. Na trop tej nowości wpadli jak zwykle Włosi z portalu Aggiornamenti Lumia. Twierdzą oni, że ta nowa wersja Preview trafi do wszystkich Insiderów w najbliższych tygodniach. Już teraz jednak możemy częściowo się jej przyjrzeć.

  Zmiany widoczne są właściwie już na pierwszy rzut oka. W pewien sposób przypomina to testy "nowego doświadczenia Outlook", które swego czasu również korzystały z przełącznika "Try the beta". Informacji o nowym Kalendarzu nie ma wiele, ale wiadomo już kilka rzeczy. Zacznijmy od motywu aplikacji. Domyślnie ustawiony będzie motyw krajobrazu, taki jak na zrzucie ekranu poniżej, ale prawdopodobnie Microsoft doda ich więcej. Menu "hamburger" w stylu Fluent Design zostanie odświeżone, podobnie jak Ustawienia aplikacji, w których ponadto znajdziemy nowe funkcje. Do wersji beta odmieniony został układ funkcji "Nowe zdarzenie". Domyślnie ukazuje się on w czerwonych barwach i nie zajmuje już jak dotychczas całego okna, dzięki czemu mamy stały podgląd dnia, tygodnia, miesiąca lub roku.

  Jest to naprawdę wczesny przeciek i ze strony Microsoftu nie nadeszły jeszcze żadne wzmianki na ten temat. Sądząc jednak po czasie, nowy Kalendarz w już dopracowanej formie osiągnie ogólną dostępność prawdopodobnie wraz z nadejściem Windows 10 May 2020 Update. Mamy nadzieję, że nie będzie to jedyna aplikacja, która doczeka się takiego redesignu w stylu Fluent — w końcu wiele z nich wręcz się tego domaga.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: www.aggiornamentilumia.it/2019/09/12/anteprima-della-nuova-versione-beta-di-calendario-per-windows-10/

  Polecamy również w kategorii Windows 10