Menu kategorii
 • Nowy styl Sun Valley objął część kontrolek XAML

  Nowy styl Sun Valley objął część kontrolek XAML

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:31
  21.01.2021
  733 wyświetlenia

  Aktualizacja wizualna Sun Valley ma trafić docelowo do tegorocznych dużych aktualizacji Windows 10, jednak już od końcówki zeszłego roku niektóre jej elementy przenikają do aplikacji i samego systemu. Efekty prac możemy zobaczyć nie tylko w Teams, Alarmach i zegarze czy poglądowej wersji Windows 10X, ale także w kontrolkach XAML, które w przyszłości będą używane w aplikacjach.

  Wgląd w elementy Sun Valley — tym razem nie w końcowych produktach, ale w laboratoryjnej wręcz perspektywie — możemy od niedawna zobaczyć w kontrolkach XAML, nad którymi trwają otwarte prace w GitHub. Microsoft zaakceptował pewną ilość ulepszeń wysuwanych kontrolek, takich jak DatePicker, TimePicker i innych, przywodzących na myśl rozwiązania z macOS za sprawą zaokrąglonych rogów.

  Widoczne powyżej zmiany to tylko przykłady i jeszcze nie zaimplementowane szablony. Zobaczymy je w akcji dopiero w aplikacjach UWP zarówno Microsoftu, jak i zewnętrznych deweloperów. Gigant ma również nadzieję, że zmiany w UI zostaną zaadaptowane także przez deweloperów Win32 poprzez tzw. desktop bridge.

  Propozycje ulepszeń designu, które zostały przejrzane przez pracowników Microsoft, można przejrzeć na GitHub (1, 2).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/xaml-control-team-gives-us-a-preview-of-windows-10-sun-valley-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10