Menu kategorii
 • Nowy sprzęt w komputerze

  Nowy sprzęt w komputerze

   Marek Wojtyna
  Marek Wojtyna
  00:00
  31.08.2006
  9275 wyświetleń

  Zdarzają się sytuacje kiedy urządzenie typu "plug and play" (podłącz i używaj) nie zostaje rozpoznane przez komputer. Wówczas jesteśmy zobowiązani do samodzielnego zainstalowania nowego sprzętu. Jeśli do opakowania po produkcie sprzedawca nie dołączył płyty CD zawierającej sterowniki będziemy musieli skorzystać z modułu Dodaj nowy sprzęt. Jednak przed rozpoczęciem pracy kreatora dodającego urządzenie musimy upewnić się, że posiadamy aktualny sterownik do zainstalowania. W przeciwnym razie nasze nowe urządzenie nigdy nie będzie działało poprawnie. Aby odnaleźć odpowiedni plik najlepiej odwiedzić stronę internetową producenta danego sprzętu. Zazwyczaj w dziale Pomoc lub Download odnajdujemy właściwy sterownik.

  Większość urządzeń posiada unikalny numer FCC ID, który zawiera informację na temat producenta danego sprzętu. Aby odszyfrować informację zawartą w tym kodzie udajemy się na stronę internetową www.fcc.gov/oet/fccid/help.html#examples i korzystamy z wyszukiwarki.

  Jeśli poznaliśmy już nazwę firmy, która wyprodukowała dane urządzenie i odnaleźliśmy informacje na temat modelu odwiedzamy stronę http://www.centrumxp.pl/windows/download/sterowniki/index.php i ponownie korzystamy z opcji wyszukiwania. Efektem jej działania będzie lista odnośników do witryn internetowych umożliwiających pobranie odpowiedniego sterownika.

  Istnieją również programy, które diagnozują wyposażenie komputera. Pomagają one uzupełnić brakujące sterowniki wyświetlając listę urządzeń wraz z nazwą wymaganego sterownika. Jednym z takich programów jest aplikacja Sandra, którą możemy pobrać ze strony http://centrumxp.pl/download/programy/program.php?id=843


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Nowy sprzęt