Nowy składany Huawei Mate Xs pojawi się w najbliższym czasie. Będzie tańszy i bardziej wytrzymały

Nowy składany Huawei Mate Xs pojawi się w najbliższym czasie. Będzie tańszy i bardziej wytrzymały

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:26
16.01.2020
372 wyświetlenia

Huawei Mate X pojawił się w trudnym dla chińczyków momencie. Konflikt z administracją prezydenta Trumpa skutecznie przytemperował oczekiwania i ambicje chińskiego smoka w kontekście składanego smartfona. Trochę szkoda, bo moim zdaniem mieli oni o wiele lepszy pomysł niż Samsung, którego Galaxy Fold miał bardzo wyboisty start. Huawei Mate X jest drogi (podobnie jak Galaxy Fold), ale w zasadzie poza Chinami go nie kupimy, więc jest to żadna konkurencja w skali światowej.

Huawei Mate Xs

Nie znajdziemy w nim również usług Google, co dla zachodniego użytkownika czyni to urządzenie praktycznie bezużytecznym, jak również inne telefony Huawei. To jednak nie wstrzymuje azjatyckiego giganta przed realizacją dalszych pomysłów i najwidoczniej lada moment poznamy Huawei Mate Xs. Plotki sugerują, że ma to być tańsza i jednocześnie bardziej wytrzymała wersja pierwszego modelu. Co ciekawe będzie też mniejsza, zachowując ten sam rozmiar ekranu. Trochę zaskakujące, bo oryginał miał już wyjątkowo wąskie ramki wokół elastycznego ekranu.

Nie ma co robić sobie jednak nadziei, że tym razem urządzenie trafi na zachodni rynek. W sporze między Chinami a USA chyba niewiele się zmieniło. Inne równie ciekawe plotki mówią też o jeszcze jednym telefonie, który ma być zupełnie inny i może być konkurentem Galaxy Z Flip oraz nowej Motoroli Razr.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://pocketnow.com/huawei-mate-xs-foldable-to-be-cheaper-and-more-durable

Polecamy również w kategorii Urządzenia