Nie Bloom, a Galaxy Z Flip. Pierwszy smartfon z elastycznym szklanym ekranem

Nie Bloom, a Galaxy Z Flip. Pierwszy smartfon z elastycznym szklanym ekranem

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:06
14.01.2020
1088 wyświetleń

Kilka dni temu podzieliłem się z Wami obawami o to, czy przypadkiem następca Galaxy Folda nie będzie obiektem drwin, z powodu swojej zaskakującej nazwy. Okazało się, że Bloom to tylko nazwa kodowa, a prawdziwa nazwa nowego "składaka" Samsunga to Galaxy Z Flip i to brzmi już nieco lepiej. Szczególnie podoba mi się tutaj wykorzystanie litery Z, która w samej swojej typograficznej naturze jest połamana i idealnie pasuje do składanego urządzenia. To może być właśnie początek nowej serii składanych urządzeń Samsunga, a Flip to jej pierwszy przedstawiciel.

Jednocześnie nazywanie tego telefonu bezpośrednim następcą Folda nie do końca jest uczciwe, bo moim zdaniem to dwa zupełnie różne urządzenia. Fold to de facto składany tablet. Natomiast Z Flip to po prostu klasyczny smartfon, którego możemy złożyć. Dokładnie tak samo jak w przypadku nowej Motoroli Razr 2019. Nie mamy tutaj do dyspozycji większej przestrzeni roboczej, a jedynie możliwość złożenia telefonu do bardziej kompaktowej formy. Galaxy Z Flip mogliśmy już zobaczyć na zdjęciach z nieoficjalnego przecieku. Na jej podstawie serwis LetsGoDigital przygotował autorskie rendery, które pozwalają przyjrzeć się bliżej nowemu Samsungowi.

W Sieci pojawiła się też specyfikacja nowego telefonu Samsunga. Pod tym względem nie będzie to typowy flagowiec z najnowszymi podzespołami. Zasili go procesor Snapdragon 855, a w kontekście pamięci możemy się spodziewać zestawu 8GB/256GB. To nie podzespoły są tutaj jednak najważniejsze, a sam ekran i w tej kwestii Samsung może szykować pewną rewolucję. Wyświetlacz rzekomo będzie wykorzystywać technologię Ultra-Thin Glass (UTG), co może czynić go pierwszym urządzeniem ze szklanym ekranem, które będzie można złożyć. Więcej detali poznamy najpewniej na konferencji Galaxy Unpacked 2020, która odbędzie się 11 lutego 2020 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/opvouwbare-telefoons/samsung-galaxy-z-flip/

Polecamy również w kategorii Galaxy Fold