Nowy, przeprojektowany Yammer już dostępny w wersji Public Preview

Nowy, przeprojektowany Yammer już dostępny w wersji Public Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:56
12.05.2020
1175 wyświetleń

Na konferencji Ignite w zeszłym roku Microsoft przedstawił kompletnie przeprojektowaną aplikację Yammer, zbudowaną od podstaw zgodnie z zasadami Fluent Design System i wyposażoną w nowe funkcjonalności wspomagające zaangażowanie, komunikację w firmie, i dzielenie się wiedzą w Microsoft 365. Ta nowa wersja jest już dostępna w publicznej wersji zapoznawczej. Co w niej znajdziemy?

Aby lepiej odzwierciedlić cele Yammera, grupy to teraz społeczności. Co ciekawe, właśnie pod taką nazwą (Społeczności/Communities) Yammer występuje jako aplikacja w Microsoft Teams. Ulubione społeczności możemy przypinać do panelu nawigacji i oznaczać je grafikami. Dodano też opcję zgłaszania konwersacji, by lepiej moderować społeczności. Yammer zwiększa też zasięg w organizacji. Społeczności i konwersacje można przenosić do Outlook, Teams i SharePoint. Środowisko możemy spersonalizować, dodając zdjęcie i awatar dla społeczności całej firmy i dodając firmowe logo na tablicy. Nowa wersja platformy wspomaga także komunikację. Możemy ustawiać pytania, ankiety i pochwały jako ogłoszenia, przypinać ważne posty w społecznościach, odpowiadać na konwersacje Yammera w przeglądarkowym Outlooku, zamykać konwersacje, które doszły do konkluzji, korzystać z nowych opcji udostępniania czy łatwo udostępniać pliki.

Poprawie uległo doświadczenie wydarzeń na żywo i obsługi wideo. Odnajdywanie i oglądanie przeszłych, bieżących i nadchodzących wydarzeń stało się możliwe na stronie Wydarzeń każdej społeczności. Wydarzenia możemy tworzyć, używając kamery internetowej, udostępniania ekranu, a także nowych możliwości aplikacji mobilnej Yammer. Wydarzenia mogą obejmować społeczność całej firmy. Ostatni z obszarów zmian to odkrywanie i udostępnianie. Tablica wspomagana przez AI pokazuje teraz adekwatne konwersacje, ludzi i śledzone tematy. Konwersacje możemy filtrować w poszukiwaniu pytań bez odpowiedzi i otwartych dyskusji. Na pasku aplikacji znajdziemy wyszukiwarkę i powiadomienia. Profile użytkowników zostały zunifikowane z profilami Azure AD z wykorzystaniem kart profilów, dzięki czemu dostęp do tych informacji jest możliwy z aplikacji Yammer.

Nowe doświadczenie Yammera jest na razie dostępne w wersji Public Preview. Z ogólną dostępnością Microsoft celuje w lipiec.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/yammer-blog/the-new-yammer-is-in-public-preview/ba-p/1375521

Polecamy również w kategorii Microsoft 365