Menu kategorii
 • Nowy Outlook trafi do Windows Insider już wiosną

  Nowy Outlook trafi do Windows Insider już wiosną

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  08:51
  25.01.2022
  1971 wyświetlenie

  O One Outlook wiemy już od dokładnie roku. Wtedy mówiło się, że nowa aplikacja będzie dostępna jeszcze dla użytkowników Windows 10 lub pojawi się w którejś z testowych kompilacji Windows 11 w programie Windows Insider. Do tego niestety nie doszło i teraz wiemy, że One Outlook pojawi się tylko na Windows 11 i nastąpi to być może już wiosną.

  Pierwsze informacje o nowej aplikacji, mającej zastąpić domyślne aplikacje Poczta i Kalendarz, pojawiły się w styczniu 2021 roku. Od tego czasu do sieci nie trafiły jakiekolwiek konkretne informacje o rozwoju projektu, ani przecieki z wewnętrznych źródeł. Wstępne wiadomości mówiły, że One Outlook będzie bardzo przypominał przeglądarkową wersję usługi Outlook.com i poczty Outlook w Microsoft 365. Zapowiadano jednak, że aplikacja - chociaż faktycznie podobna do wersji webowej - będzie znacznie lepiej zintegrowana z systemem niż aktualnie dostępne programy Poczta i Kalendarz w Windows 10 lub teraz w Windows 11.

  Project Monarch, One Outlook

  Teraz z informacji od Mary-Jo Foley z portalu ZDNet, będącej bardzo pewnym źródłem, dowiadujemy się, że pierwsza publiczna wersja testowa One Outlook zostanie wydana już wiosną tego roku. Foley dodaje, że głównym celem rozwoju One Outlook wciąż jest zastąpienie domyślnych klientów Poczta i Kalendarz w Windows 11, ale do całkowitego usunięcia tych dwóch ostatecznie dojdzie dopiero w roku 2023.

  Microsoft prowadzi wewnętrzne testy One Outlook od kilkunastu miesięcy, a w rozwój projektu zaangażowanych jest bardzo dużo osób. Moje źródła twierdzą, że firma oficjalnie ogłosi publiczne testy na wiosnę. Użytkownicy Windows 11 otrzymają program najwcześniej pod koniec marca lub na początku kwietnia za pośrednictwem kanałów Dev i Beta w Windows Insider. Insiderzy w kanale Release Preview mają otrzymać dostęp do aplikacji dopiero na przełomie lipca i sierpnia, ale może się to przeciągnąć do jesieni.
  - mówi Mary-Jo Foley


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowscentral.com/microsofts-one-outlook-email-client-may-arrive-preview-spring

  Polecamy również w kategorii Windows 11