Nowy DirectX będzie zaprezentowany jeszcze w marcu

Nowy DirectX będzie zaprezentowany jeszcze w marcu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:08
06.03.2014
1775 wyświetleń

Microsoft ogłosił, że zaprezentuje kolejną generację DirectX na Game Developers Conference w San Francisco. Istnienie DirectX 12 zostało potwierdzone na blogu Microsoftu, a najświeższe wieści otrzymujemy z Twittera.

Oficjalna strona z zapowiedzią jest bardzo lakoniczna w wymowie. Obok zapowiedzianej daty prezentacji widnieją jeszcze loga producentów, którzy zdecydowali się na wsparcie DirectX 12. Są to AMD, Intel, Nvidia oraz Qualcomm, co sugeruje, że technologia ta obejmie karty graficzne i procesory.

DirectX 12

DirectX to wieloletnia seria funkcji API (interfejsu programowania aplikacji), wspomagających renderowanie grafiki i dźwięku, głównie w grach i aplikacjach multimedialnych. Najbardziej aktualna wersja pochodzi z października 2009 r. i została zaprojektowana pod Windows 7. Jak będzie tym razem? Szczegóły zostaną ujawnione na konferencji GDC 2014, na sponsorowanym wykładzie "DirectX: Evolving Microsoft's Graphinc Platform", wygłoszonym przez Anuja Gosalię 20 marca.

Przedkonferencyjne materiały głoszą, że DirectX 12 pozwoli deweloperom "wycisnąć ostatnią kroplę z wydajności PC, tabletów, telefonów i konsol." Każda kolejna generacja DirectX zwiastowała nowe możliwości silników graficznych i stanowiła o nowej epoce w grach wideo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2014/3/5/5475604/directx-12-announced-detailed-at-gdc-2014

Polecamy również w kategorii DirectX