Nowości w Word, Excel i PowerPoint w marcowej aktualizacji Office Insider

Nowości w Word, Excel i PowerPoint w marcowej aktualizacji Office Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:19
16.03.2022
2154 wyświetlenia

Microsoft wypuścił marcową aktualizację Office Insider w kanale Windows Current Channel (Preview). Wersja 2203 (Build 15028.20050) wprowadza kilka nowości do programów Word, Excel i PowerPoint. Funkcje związane są z etykietami wrażliwości, automatycznym odświeżaniem danych i wstawianiem linków do komentarzy.

Lista zmian w Microsoft Office — Version 2203 (Build 15028.20050)

Word, Excel, PowerPoint

Aplikowanie domyślnych etykiet wrażliwości przy modyfikacji istniejących plików

Do tej pory domyślne etykiety wrażliwości, skonfigurowane przez administratora, były aplikowane automatycznie, gdy plik był tworzony. Teraz etykiety aplikują się za każdym razem, gdy dokument, skoroszyt lub prezentacja jest tworzona lub modyfikowana. Użytkownik może wybrać inną etykietę, jeśli bardziej pasuje do charakteru wrażliwości danego pliku.

Office 365 - etykiety wrażliwości

Excel

Automatyczne odświeżanie danych giełdowych w arkuszu

Gdy typ danych Stock został wprowadzony do Excela, umożliwił on łatwe połączenie arkusza kalkulacyjnego z najnowszymi danymi giełdowymi. Aby jednak zaktualizować połączone dane, trzeba było ręcznie odświeżyć skoroszyt. Teraz nie jest to konieczne! Microsoft włączył automatyczne aktualizacje, dzięki czemu dane mogą regularnie odświeżać się w tle. Aby skonfigurować tę funkcję, klikamy prawym przyciskiem myszy typ danych w skoroszycie, a następnie wybieramy opcję Typ danych > Ustawienia odświeżania i wybieramy preferowane ustawienie.

Automatyczne odświeżanie danych w Excelu

Dodawanie linków do komentarzy w wątkach

Komentarze w wątkach to świetny sposób na szczegółowe konwersacje na temat skoroszytu Excela ze współpracownikami. Dyskusje te często będą odnosić się do informacji lub zasobów znalezionych w innych miejscach, do których nieraz chcemy zalinkować. Teraz jest to możliwe dzięki funkcji wstawiania hiperłączy do komentarzy. Aby dodać link do komentarza, po prostu wpisujemy albo wklejamy adres URL. Link stanie się aktywny i zostanie zapisany po opublikowaniu komentarza.

Dodawanie linków do komentarzy w Excelu


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/slow

Polecamy również w kategorii Office 365