Nowe wysuwane menu "Pobrane" w Microsoft Edge Canary

Nowe wysuwane menu "Pobrane" w Microsoft Edge Canary

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
11.01.2021
799 wyświetleń

Przebudowa nowego Edge trwa w najlepsze. Tym razem zmiany (kolejne już) stały się udziałem sekcji "Pobrane". Otrzymała ona wysuwane menu tuż przy pasku adresu. Nowość mogą już testować wybrani Edge Insiderzy w wydaniu Canary. Jak ona wygląda i na co pozwala nowe menu? O tym poniżej.

Wprowadzając wysuwane menu z pobranymi plikami, Microsoft nie odkrył Ameryki. Jest to interfejs, który sprawdził się już w paru innych przeglądarkach i stał się branżowym standardem. Oczywiście każdy wydawca rozwiązuje to nieco inaczej. W przypadku Microsoft Edge otrzymujemy możliwość przypięcia ikony "Pobrane" obok paska adresu. Gdy to zrobimy, zarządzanie pobranymi plikami stanie się prostsze. Teraz wystarczy jedno kliknięcie zamiast otwierania całej strony lub szukania plików na dolnej belce.

W wysuwanym menu znajdują się niezbędne polecenia do obsługi pobieranych lub pobranych już plików, dostępne od ręki lub też po kliknięciu elementu prawym przyciskiem myszy. Wśród nich znajdziemy link do strony zarządzania Pobranymi, link do strony ustawień pobierania oraz polecenia czyszczenia historii pobierania, otwierania pliku, pokazania w folderze, kopiowania linku, usunięcia pliku, usunięcia z listy czy zgłoszenia pliku jako niebezpieczny. Możemy też zdecydować, co robić zawsze z plikiem danego typu (Otwórz/Zapisz), a także wstrzymywać i wznawiać pobieranie.

Nowe menu pobierania dotarło do Edge Canary, choć najwyraźniej jeszcze nie do wszystkich. W naszej wersji przeglądarki w polskiej lokalizacji niedostępne są zarówno menu, jak też opcja pokazania jego przycisku. Zapewne zmieni się to na dniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-new-flyout-menu-for-downloads/

Polecamy również w kategorii Edge