Nowe ustawienia językowe w Windows 10 20H1 (build 18922)

Nowe ustawienia językowe w Windows 10 20H1 (build 18922)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:48
19.06.2019
2261 wyświetlenie

Insiderzy w Fast Ring mogą dziś pobierać nową kompilację 20H1 o numerze 18922. Obok zwyczajnych poprawek pojawiły się nowości związane przede wszystkim z aplikacją Ustawienia, a konkretnie - z ustawieniami języka. Poza tym parę zmian zaszło w Centrum opinii. Być może kolejne, ukryte przez Microsoft nowości poznamy dopiero w toku testów. Tak w końcu było w paru ostatnich kompilacjach. Na razie jednak zajmijmy się tym, co już wiadomo na pewno.

Co nowego w kompilacji 18922 (20H1) dla PC?

Szybki wgląd w ustawienia języka

Zespół Global Language Experience z Microsoft dopracował ustawienia języka, by ułatwić użytkownikom wgląd w ich bieżący stan. Nowa sekcja podsumowująca pozwala naprawdę szybko sprawdzić języki domyślne wyświetlane w Windows, aplikacjach i witrynach, format regionalny, oraz języki klawiatury i mowy. Jeśli wszystko prezentuje się tak, jak sobie tego życzymy, wystarczy jeden rzut oka i możemy spokojnie pójść dalej. Jeżeli natomiast chcemy coś zmienić, możemy kliknąć któryś z tych kafelków, by przejść do powiązanych z nim ustawień.

Ustawienia języka

Microsoft przebadał też użyteczność i feedback od użytkowników, którzy nie do końca rozumieli, w jaki sposób różne funkcje językowe mogą ich wspomóc i w czym. W odpowiedzi na to Microsoft dodał na stronie instalowania funkcji językowych podpowiedzi, które pomogą nam lepiej je poznać.

Ustawienia języka

Wyszukiwanie podobnego feedbacku w Centrum opinii

W oparciu o feedback Microsoft zaktualizował aplikację Feedback Hub (Centrum opinii), dodając nową funkcję Find Similar Feedback (Znajdź podobne opinie). Gdy wprowadzamy nową opinię, możemy zapoznać się z istniejącymi już opiniami, które brzmią podobnie do naszej. W tym miejscu możemy wybrać, czy chcemy podpiąć naszą opinię pod którąś z istniejących, czy też stworzyć nową. Funkcjonalność debiutuje w Centrum opinii w wersji 1.1904.1584.0.

Ustawienia języka

Microsoft zaktualizował również nieco stronę podziękowań, dodając tam przycisk do bezpośredniego udostępnienia opinii, jeśli to właśnie chcemy zrobić.

Poprawki i inne zmiany

 • Rozwiązano problem z Windows Update zwracającym błąd 0x80010105 u niektórych Insiderów w trakcie aktualizacji do ostatnich buildów.
 • Rozwiązano problem z Windows Update zwracającym błąd 0xc0000005 u niektórych Insiderów w trakcie aktualizacji do ostatnich buildów.
 • Rozwiązano problem z Centrum akcji, gdzie tło sekcji szybkich akcji stawało się niespodziewanie kryjące (zamiast półprzezroczystego).
 • Rozwiązano problem z przełączaniem się po różnych opcjach Asystenta skupienia w Ustawieniach za pomocą spacji. Uwaga mogła zostać skierowana na sekcję pytań.
 • Rozwiązano szereg problemów z edytorami IME bopomofo, japońskim i chińskim.
 • Rozwiązano problem z nową wyszukiwarką w Eksploratorze plików. Wyniki wyszukiwania na wysuwanej liście mogły nie reagować na kliknięcie.
 • Dodano trochę poprawek kosmetycznych w obszarze roboczym funkcji Windows Ink.
 • Microsoft zaczyna na powrót udostępniać nowy nagłówek Ustawień, jako że korespondujący problem z OneDrive został już rozwiązany.

Reklama

Znane błędy i problemy

 • Pobieranie tej aktualizacji może za pierwszym razem skończyć się niepowodzeniem i kodem błędu 0xc0000409.
 • Na niektórych urządzeniach z edycją Home może nie wyświetlać się postęp podany w procentach na stronie ustawień Windows Update.
 • Wcześniej występowały problemy ze starszymi wersjami oprogramowania antycheatowego używanego w grach, gdzie po aktualizacji do ostatnich buildów 19H1 mogło dochodzić do wysypywania się systemu z błędami GSOD. Microsoft pracuje z partnerami nad poprawkami dla ich oprogramowania, a większość gier otrzymała już łatki zapobiegające tym problemom. By zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, warto upewnić się, że uruchamiamy aktualne wersje gier, nim wykonamy aktualizację. Microsoft współpracuje też z deweloperami systemów antycheatowych i gier, aby rozwiązać podobne problemy, które mogą wystąpić w buildach 20H1, a także aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia ich w przyszłości.
 • Niektóre czytniki kart SD od Realtek nie działają poprawnie. Microsoft bada sprawę.
 • Ochrona przed naruszeniami w aplikacji Zabezpieczenia Windows może być wyłączona po aktualizacji do tego builda. Możemy włączyć ją ponownie.
 • Microsoft bada raporty o wyszukiwarce w Eksploratorze plików, która renderuje się na nieoczekiwanie małym obszarze, a kliknięcie jej prowadzi do wysypania.
 • Jeśli instalowaliśmy którykolwiek z ostatnich buildów z pierścienia Fast i przeszliśmy do Slow lub Release Preview, składniki opcjonalne, takie jak tryb dla deweloperów, nie będą działać. Jeśli nam na nich zależy, powinniśmy na razie pozostać w Fast Ring.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/06/19/announcing-windows-10-insider-preview-build-18922/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach