Nowe opcje kontroli rodzicielskiej w Microsoft Launcher

Nowe opcje kontroli rodzicielskiej w Microsoft Launcher

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:37
15.06.2018
0 komentarzy
900 wyświetleń

Bezpieczeństwo rodziny i dzieci to priorytet dla większości ludzi. Microsoft jest tego świadom i w szeregu swoich usług daje możliwość sprawowania kontroli nad tym bezpieczeństwem, na wiele różnych sposobów. Teraz kolejnym miejscem, gdzie takie opcje się pojawiły, jest Microsoft Launcher. W dobie internetu chcemy mieć kontrolę nad tym, co robią w Sieci nasi podopieczni, a z tą nakładką będzie to jeszcze wygodniejsze. Wcześniej te opcje były już dostępne w wersji Beta.

Microsoft Launcher Kontrola rodzicielska

Wraz z nadejściem wersji 4.10 nakładki Microsoft Launcher, będziemy mieć wgląd w te informacje wprost z naszego Kanału informacyjnego. Wystarczy skonfigurować nasze ustawienia Rodziny, dodać nową Kartę w Kanale lub widget na jednym z pulpitów. Pojawią się tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszego dziecka, jego lokalizacji i działań. Jest to co prawda forma inwigilacji, ale jest ona w stu procentach uzasadniona.

Jednak to nie wszystkie nowości, jakie zawitały do Launchera w wersji 4.10. Ponadto możliwe jest teraz wyszukiwanie obrazem i zdobywanie punktów Microsoft Rewards za korzystanie z wyszukiwarki Bing. Niestety opcja ta działa jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Szkoda, bo jest to wyjątkowo ciekawa opcja motywowania użytkowników do korzystania z wyszukiwarki Bing, która niestety nie ma obecnie większych szans z monopolistą, jakim jest Google.

Microsoft Launcher Kontrola rodzicielska

Aplikacja powinna się zaktualizować samoczynnie, lecz można ją również pobrać wprost ze Sklepu Google Play. Jest to jedna z licznych aplikacji Microsoftu dostępnych na Androidzie. Korzystając z nich, możemy się w znacznym stopniu uniezależnić od usług Google, które są w symbiotycznej relacji z systemem Android. Po porażce Windows 10 Mobile Microsoft otworzył się na inne platformy, by całkiem nie zginąć w świadomości użytkowników mobilnych. W przypadku Microsoft Launcher jest to niewątpliwy sukces, bo jest to jedna z najlepszych nakładek dostępnych w Sklepie Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=pl

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor