Nowe opcje formatowania w Outlook na iOS

Nowe opcje formatowania w Outlook na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:34
05.03.2020
1618 wyświetleń

Aplikacje mobilne czasem zostają w tyle za tymi desktopowymi, zwłaszcza jeśli powstały później. Sytuacja może być też odwrotna, gdy dana aplikacja żyje niemal wyłącznie w świecie mobilnym (tak było z aplikacją Facebook Beta dla Windows 10). A co z aplikacjami Office? Od kilku lat ich wersje na Androida i iOS są mocno dopieszczane z uwzględnieniem specyfiki urządzeń mobilnych.

Zdarza się też tak, że podstawowe wręcz funkcje bywają przeoczone i trafiają do aplikacji z dużym opóźnieniem. I chyba tak można scharakteryzować zawartość najnowszej aktualizacji Outlook na iOS. Wprowadza ona nowy pasek narzędzi zlokalizowany na dole okna edycji (czyli standardowo nad klawiaturą). Pasek został wyposażony w opcje formatowania tekstu wiadomości:

  • Pogrubienie
  • Kursywa
  • Podkreślenie
  • Punktory
  • Numerowanie
  • Link
  • Trzy style fontów
Czy tworzysz e-maile w czyimś imieniu, czy konstruujesz przemyślaną, osobistą wiadomość, używanie narzędzi formatowania, które podkreślają twoje pomysły i kluczowe punkty, może być efektywne. Nadaj swoim e-mailom strukturę dzięki listom, zaakcentuj pogrubieniem/podkreśleniem/pochyleniem czcionki i tytułu lub dodaj informujące linki do zawartości w Sieci, które zapewnią, że twoje wiadomości będą przekonujące i łatwe do przeczytania. Dzięki dodatkowej funkcjonalności formatowania — teraz w Outlook na iOS — tworzenie i odpowiadanie na maile na twoim iPhonie lub iPadzie jest tak efektywne, jak ich tworzenie na większym ekranie.
— Eugenie Burrage, Microsoft

Jeśli chcecie pisać maile like a pro na swoim iPhonie lub iPadzie, możecie już teraz pobrać aplikację Microsoft Outlook z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/outlook-blog/outlook-for-ios-and-android-personalize-how-you-get-things-done/ba-p/1174344

Polecamy również w kategorii Apple