Nowe możliwości wirtualnego trenera prezentacji w PowerPoint

Nowe możliwości wirtualnego trenera prezentacji w PowerPoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:18
04.06.2020
1997 wyświetleń

W zeszłym roku do PowerPoint trafił moduł Presenter Coach. Funkcjonalność ta pozwala wejść w tryb próby i w trakcie naszego przemawiania wyświetla nam wskazówki na ekranie. Dotyczą one m.in. języka inkluzywnego, słów-wypełniaczy czy też zwrotów, które mogą uchodzić za niezręczne w różnych kulturach. Coach da nam również znać, jeśli będziemy czytać ze slajdu, co jest częstym błędem. Na koniec każdej sesji próbnej otrzymamy szczegółowy raport.

Zeszłej jesieni Presenter Coach trafił do PowerPoint w przeglądarce. Niestety, do tej pory jedynym obsługiwanym językiem jest angielski, choć Microsoft nadal chce rozszerzyć lokalizację na kolejne języki. Podczas gdy wciąż na to czekamy, do listy możliwości Coacha dodano dwie nowe pozycje.

Kontrola monotonii wysokości głosu

Presenter Coach potrafi monitorować wysokość głosu, by powiadomić nas w czasie rzeczywistym, gdy mówimy zbyt monotonnie. Zasugeruje on większą rozpiętość tonalną mowy, aby nasi słuchacze nie zasypiali na prezentacji.

Kontrola monotonii wysokości głosu

Udoskonalanie gramatyki

W raporcie podsumowującym zobaczymy sugestie zamiany niektórych zwrotów na inne, aby lepiej komunikować się z odbiorcami. Zwroty te są zaznaczone na czerwono, a obok nich znajdują się sugestie oznaczone kolorem zielonym. Warto wziąć je pod uwagę, aby ubogacić język i uczynić go bardziej przystępnym.

Udoskonalanie gramatyki

Presenter Coach jest aktualnie dostępny dla wszystkich w przeglądarkowym PowerPoint jako darmowa wersja zapoznawcza. Docelowo trafić ma do wszystkich subskrybentów Microsoft 365. Wciąż jedynym obsługiwanym językiem jest angielski. Microsoft planuje dodać więcej języków w przyszłości. Nie wiadomo, kiedy to nastąpi oraz czy włączony zostanie język polski. Jeśli jednak zdarza Wam się prowadzić prezentacje po angielsku, Presenter Coach może okazać się bardzo przydatny już teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog-insider.office.com/2020/06/03/new-capabilities-available-in-presenter-coach-in-powerpoint/

Polecamy również w kategorii Office 365